R e k l a m a

Sukces uczennicy „Ekonomika” w konkursie z rachunkowości

-

Natalia Majta, uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Bochni, zajęła trzecie miejsce w Konkursie Wiedzy z Rachunkowości Jednostek Gospodarczych.

Konkurs Wiedzy z Rachunkowości Jednostek Gospodarczych rozpoczął się od etapu szkolnego, w którym wzięło udział 328 uczniów z 20 małopolskich szkół ponadpodstawowych. Do II etapu zakwalifikowało się 40 najlepszych uczniów z 14 szkół. Obejmował część pisemną, w której uczniowie odpowiadali na 40 pytań testowych oraz część praktyczną, w której uczniowie rozwiązywali 4 zadania sytuacyjne. W tej części konkursu wyłoniono 14 najlepszych uczestników, którzy przeszli do etapu finałowego. W finale każdy uczeń odpowiadał na trzy pytania z obszaru rachunkowości jednostek gospodarczych, a ich odpowiedzi oceniane były przez komisję konkursową.

W II etapie konkursu wzięły udział trzy uczennice klasy IV technikum w Zespole Szkół nr 3, kształcące się w zawodzie technik ekonomista: Agata Trojan, Aleksandra Kamyczek i Natalia Majta. W części finałowej zmagań Natalia Majta zajęła trzecie miejsce, czym podtrzymała szkolną tradycję wysokich lokat zajmowanych w tym konkursie przez uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Bochni.

Uczniowie oraz nauczyciele-opiekunowie II etapu konkursu otrzymali vouchery na jednodniowe szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce w Krakowie.

Najlepsza trójka uczniów w konkursie, oprócz nagród rzeczowych, otrzymała również nagrody pieniężne oraz vouchery na bezpłatny pierwszy rok studiów dziennych w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie, na kierunku finanse i rachunkowość.

Nauczyciele, opiekunowie merytoryczni uczniów za przygotowanie uczestników do konkursu, otrzymali vouchery na bezpłatne, dowolne studia podyplomowe, również w WSEI w Krakowie.

Opiekunem merytorycznym uczniów z ramienia „Ekonomika” była Elżbieta Madej.

W tym roku po raz kolejny współorganizatorem konkursu była Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia