1 liga koszykówki. Porażka w Lesznie na koniec rundy zasadniczej

-

Po walce do ostatnich sekund zespół Contimax MOSiR Bochnia przegrał w sobotę wyjazdowy mecz z Tęczą Leszno dwoma punktami.

Od początku spotkania bochnianki toczyłyy wyrównany pojedynek z czołową drużyną grupy B. Dopiero w drugiej kwarcie gospodynie wyszły na 14 punktowe prowadzenie, na domiar złego kontuzji (staw skokowy) doznała Monika Malinowska, która już nie mogła powrócić na parkiet.

Po pierwszej połowie Contimax MOSiR miał 9-punktowy deficyt. Jednak trzecia kwarta to popis bochnianek, które szybko odrobiły straty i wyszły na 13 punktowe prowadzenie.

Czwarta kwarta dalej układała się po myśli bochnianek, dopiero na 6 minut do końca spotkania zawodniczki Tęczy mocno naciskając mosirki zaczęły odrabiać straty. Na 2 minuty do końca spotkania celny rzut za 3 Walentowskiej pozwala na objęcie prowadzenia 65:63 przez gospodynie. Niestety od tego momentu zbyt nerwowa gra w ataku pozwoliła na zdobycie tylko 3 punktów i to ostatecznie Pompax Tęczą Leszno cieszył się z 15 zwycięstwa w sezonie.

Rak, Cabała, Mroczek.

Ostatecznie z bilansem 11 zwycięstw i 11 porażek zajmujemy 7 miejsce w grupie B.

Już za dwa tygodnie rozegramy pierwszy mecz fazy play off na wyjeździe, a w pierwszy weekend kwietnia odbędzie się mecz w Bochni. Walka toczy się do 2 zwycięstw.