R e k l a m a

30 ukraińskich uchodźców wyjechało z Bochni do partnerskiego miasta w Niemczech

-

W piątkowy poranek 30 uchodźców z Ukrainy wyjechało z Bochni do partnerskiego miasta Solnego Grodu w Niemczech – Bad Salzdetfurth. Pomoc dla obywateli Ukrainy zorganizowana została we współpracy pomiędzy samorządami obu miast.

W siostrzanym mieście Bochni przygotowano dla tych osób miejsca pobytu w warunkach domowych. Mają oni zapewnioną opiekę lekarską, wsparcie socjalne i wszelkie inne świadczenia niezbędne do godnego życia w Niemczech.

Do Bochni przyjechał konwój składający się z pięciu busów z pełnym wyposażeniem do transportu dzieci, dorosłych, a nawet zwierząt. Kierowcy to strażacy z tamtejszej jednostki straży pożarnej oraz osoby prywatne.

Nad całością czuwał Honorowy Ambasador Królewsko-Górniczego Miasta Bochnia, mieszkający na stałe w Bad Salzdetfurth – Jan Ludyga. Podróżujący wyposażeni zostali w prowiant na drogę, który przygotował i przekazał w darze właściciel Gospody nad Rabą – Pan Henryk Kołdras.


Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński składa podziękowania na ręce włodarza partnerskiego miasta Bad Salzdetfurth – Björna Gryschki za taki szybki odzew i zorganizowanie pomocy dla obywateli Ukrainy. Wydział Promocji i Rozwoju Miasta, który zajmował się koordynacją tego wyjazdu składa podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowani byli w to przedsięwzięcie.

źródłoinf. prasowa

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc