Niepołomice mają nowe logo!

-

Rozstrzygnięto konkurs na opracowanie nowego logo dla Niepołomic. Grafika stanie się teraz oficjalną identyfikacją graficzną miasta, będzie wykorzystywana we wszystkich materiałach promocyjnych, informacyjnych i korespondencyjnych samorządu.

Nowe logo zaprezentowano w miniony piątek. – Wybór nie był łatwy a sama procedura konkursowa trwała kilka miesięcy – poinformowano w mediach społecznościowych.

Autorem grafiki jest Maciej Rosek. Na konkurs przysłano ponad 70 prac. Zwycięzca otrzymał nagrodę 5000 zł.

Logo, w nadającym mu dostojności kolorze złotym, to oczywiste nawiązanie do królewskiej przeszłości Niepołomic. Kazimierz Wielki, ostatni z Piastów, wybudował tu zamek myśliwski nad Wisłą i wystawił gotycki kościół. Z kolei w okresie Jagiellonów przebudowany zamek niepołomicki stał się drugą po Wawelu siedzibą królewską i stąd Niepołomice w tym okresie swej historii nazywane są (przez Jana Długosza) drugą po Krakowie stolicą Polski.

Sam autor projektu wyjaśnia: – Logo przedstawia króla Kazimierza Wielkiego. Miasto zawdzięcza mu swoje istnienie, a także zamek królewski oraz kościół. Dlatego, uważam, że jest to postać, której bez wątpienia należy się uhonorowanie w postaci uwzględnienia jego osoby w logo Niepołomic.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X