R e k l a m a

Bochnia. Dni Przyjaźni Polsko–Węgierskiej w późniejszym terminie?

-

„Tegoroczne Dni Przyjaźni Polsko–Węgierskiej, które miały odbyć się 18–19 marca w Bochni zostały za obopólną zgodą przełożone, z powodu toczącej się na Ukrainie wojny, na późniejszy termin” – poinformowało w wydanym dziś oświadczeniu Biuro Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP.

Jednocześnie zaznaczono, że prezydent Andrzej Duda chciałby, by Dni Przyjaźni odbyły się w możliwie jak najbliższym terminie, gdy tylko sytuacja bezpieczeństwa w naszym regionie się ustabilizuje.

Pełna treść oświadczenia poniżej.


OŚWIADCZENIE

Tegoroczne Dni Przyjaźni Polsko–Węgierskiej, które miały odbyć się 18–19 marca w Bochni zostały za obopólną zgodą przełożone, z powodu toczącej się na Ukrainie wojny, na późniejszy termin. Wspólnie uznaliśmy, że nie czas na radosne świętowanie, gdy za naszą granicą Ukraińcy toczą bohaterską, okupioną wielką ofiarą walkę w obronie Ojczyzny.

Jednocześnie Prezydent Andrzej Duda chciałby, by Dni Przyjaźni – z udziałem Prezydenta Jánosa Ádera i Jego Małżonki, z którymi łączą polską Parę Prezydencką bliskie więzi przyjaźni – odbyły się w możliwie jak najbliższym terminie, gdy tylko sytuacja bezpieczeństwa w naszym regionie się ustabilizuje. Jeśli nie będzie to możliwe przed opuszczeniem urzędu przez Pana Prezydenta Ádera, intencją Prezydenta Dudy jest zorganizowanie jego pożegnalnej wizyty w Polsce.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc