„Makulatura na misje”. W sobotę zbiórka przy kościele św. Pawła

-

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Apostoła w Bochni informuje, że pierwsza w tym roku edycja akcji „Makulatura na misje”, odbędzie się w sobotę 26 marca przy kościele św. Pawła w Bochni. Kontener na makulaturę będzie ustawiony w godz. 7:00-16:00.

Z najnowszych informacji od siostry Kolbeny, koordynatorki budowy Centrum Dziecka w Kamerunie, dowiadujemy się, że do przedszkola uczęszcza 116 dzieci. Dzieci podzielone są na dwie sekcje językowe: francuską i angielską. W każdej sekcji są 3 grupy wiekowe: 3, 4 i 5-latki.

Brakuje pomieszczeń na klasy lekcyjne, dlatego sale są przedzielone płytą, ale nie są niewykończone. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli udało się wykonać okna do części sal i położyć płytki podłogowe.

W szkole podstawowej uczy się już 215 dzieci, a jeszcze wiele dzieci czeka na przyjęcie. Dzieci ze szkoły podstawowej znajdują się w części budynku przeznaczonego dla przedszkola. Problemy finansowe sprawiają, że prace posuwają się powoli. – Dlatego zapraszamy, wszystkich ludzi dobrej woli i o wrażliwym sercu do przyniesienia zużytego papieru, kartonu – zachęca Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Istnieje też możliwość wcześniejszego dostarczenia makulatury do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się teraz przy ul. Krzyżanowickiej 68 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00. Kartkę z potwierdzeniem oddania makulatury można przekazać do kancelarii parafialnej przy parafii św. Pawła Apostoła lub organizatorom akcji „Makulatura na misje” w dniu zbiórki.

Każdy przekazany kilogram makulatury pomoże wykończyć i wyposażyć w niezbędny sprzęt przedszkole i szkołę w powstającym Centrum Dziecka w bardzo biednej dzielnicy Cariere w Yaounde – stolicy Kamerunu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X