Brytyjska telewizja w Królówce. Pani Iwona przyjęła tu dwie rodziny uchodźców z Ukrainy

-

Ekipa brytyjskiej stacji telewizyjnej Channel 4 News odwiedziła podbocheńską Królówkę (w gminie Nowy Wiśnicz). Mieszkająca tu Iwona Tworzydło-Grzesik przyjęła pod swój dach dwie rodziny uchodźców z Ukrainy – w sumie aż 8 osób.

Darshna Soni, korespondentka Channel 4 News, odwiedziła ziemię bocheńską, by zrobić materiał w kontekście planowanego przyjmowania ukraińskich uchodźców przez rodziny w Wielkiej Brytanii. Na Wyspach ponad 150 tys. osób zadeklarowało udzielenie schronienia uchodźcom.

Fot screen Channel 4 News

„Jak to jest zaprosić nieznajomych do swojego domu? Rozmawialiśmy z kobietą, która przyjęła nie jedną, ale osiem osób” – czytamy w zapowiedzi krótkiego, 5-minutowego reportażu.

Rodziny, które przyjęła u siebie pani Iwona Tworzydło-Grzesik, pochodzą z Kijowa oraz okolic Mikołajewa. W rozmowach z reporterką podkreślają swoją ogromną wdzięczność dla polskiej gospodyni. Na wspomnienie o pozostawionych w kraju członkach rodziny nie potrafią ukryć łez.

Opisując relacje, które zaobserwowała w domu w Królówce, Darshna Soni podkreśla, że żadna z zasiadających tam teraz wspólnie przy stole osób nie wybrała okoliczności, w jakichś się poznali, lecz „nieoczekiwane przyjaźnie czasem bywają najsilniejsze”.

Cały materiał można obejrzeć TUTAJ (4:50 min).

Fot screen Channel 4 News

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023