Brzesko-Targowisko. Znana firma usuwa „Z” ze swojego logo

-

Z logo firmy Zasada Trans Spedition umieszczonych na budynkach centrów logistycznych tej firmy w Brzesku oraz Targowisku zniknęła wpisana w kwadrat litera „Z”. Spółka potwierdza, że ma to związek z wojną w Ukrainie i symbolem, którym posługuje się agresor, czyli Rosja. Ze względu na rosyjskie działania noszące znamiona ludobójstwa oraz zbrodni wojennych, w powszechnym odbiorze „Z” jest postrzegane jednoznacznie negatywnie, jako nowa swastyka.

Do tej pory logo wyglądało tak:

Prace nad zmianą wizerunku graficznego firmy trwają od kilkunastu dni. – W pierwszym etapie skupiliśmy się na elementach we wszystkich dostępnych wersjach elektronicznych, m.in. na stronie internetowej i mediach społecznościowych. Kolejno zostały usunięte litery Z ze wszystkich budynków naszej spółki oraz trwają prace dotyczące wymiany znaku na pojazdach całej floty – poinformował w komentarzu dla Bochnianin.pl Adrian Zaleśny, rzecznik prasowy Zasada Trans Spedition.

– Nie ukrywamy, że ma to związek z działaniami wojsk za wschodnią granicą naszego kraju i oznakowaniem pojazdów rosyjskich. Nie chcemy aby nasze logo było utożsamiane z jakimikolwiek wrogimi działaniami wobec naszych sąsiadów, dlatego została podjęta decyzja o zmianie wizerunku graficznego – dodaje Adrian Zaleśny.

Rzecznik prasowy podkreśla także: – Nasza firma i pracownicy aktywnie włączają się w pomoc materialną i humanitarną na rzecz ukraińskiej ludności, organizując transporty i konwoje. Oprócz samodzielnych działań wspieramy także organy administracji i służb w działaniach logistycznych udostępniając swoje ciężarówki.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2022

X