Bochnia. Wielkanoc w sztuce (wystawa w kinie)

-

Kino Regis zaprasza w dniu 31 marca (godz. 19.00) wszystkich miłośników sztuki, pasjonatów historii, osób, dla których celebracja świąt Wielkanocnych jest ważnym duchowym przeżyciem. Obejrzymy kolejny odcinek cyklu „Wystawa w kinie” zatytułowany „Wielkanoc w sztuce „.

Historia śmierci i zmartwychwstania Chrystusa przez ostatnie 2000 lat wywierała ogromny wpływ na kulturę i robi to nadal. Inspirowała najznamienitszych artystów Zachodu. To dla wielu największe wydarzenie w religijnej historii świata.

Phil Grabsky, reżyser i pomysłodawca cyklu reportaży kinowych pod tytułem „Wystawa na Ekranie”, śledzi odzwierciedlenia biblijnej historii śmierci i zmartwychwstania w sztuce, od czasów pierwszych chrześcijan po współczesność.

Zrealizowany w Jerozolimie, Stanach Zjednoczonych i całej Europie film eksploruje różne sposoby, w jakie artyści przedstawiali wydarzenia Wielkiej Nocy na przestrzeni wieków.

Na wielkim ekranie i w jakości HD będziemy mogli podziwiać dzieła Caravaggia, Michała Anioła, Leonarda da Vinci czy El Greca, ale również prace współczesnych artystów, jak Mark Wallinger czy Sam Taylor-Wood.

W polskich napisach do filmu „Wielkanoc w sztuce” zacytowano fragmenty „Biblii Tysiąclecia”. Zgody na ich bezpłatne wykorzystanie udzieliło Wydawnictwo Księży Pallotynów „Pallottinum”.

Czas trwania: 85 minut. 

———————-

Wielkanoc w sztuce, 31 marca, godz. 19.00
Kino Regis, ul. Regis 1, duża sala
Bilety: 22 PLN

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

listopad, 2022