Klub z bocheńskiej „Piątki” z imieniem braci Nehrebeckich

-

Dwa tygodnie temu Klubowi Miłośników Bolka i Lolka działającemu w Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni nadano imię braci Romana i Jana Nehrebeckich.

Podczas spotkania młodzi aktorzy z bocheńskiej „Piątki” prezentowali atrakcyjność dawnych bajek. Zaprosili gości na wiejskie podwórko, gdzie sąsiedzi jak za dawnych czasów zajmowali się pracą w polu, pogawędkami, a tym samym wprowadzili w magiczny, bajkowy, nieznany obecnie młodym pokoleniom świat.

Nie zabrakło wesołych, skocznych dźwięków, pląsów i dramy. Można było usłyszeć dźwięki pianina, dzwonków, ksylofonu, gitary, dżamby oraz tamburynów. Będący w sali SP nr 5 spotkali Koziołka Matołka, Bolka, Lolka i Tolę, Reksia oraz Misia Uszatka.


Klub Miłośników Bolka i Lolka rozpoczął swoją działalność w Szkole Podstawowej Nr 5 w Bochni w marcu 2014 r. W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. Roman Nehrebecki (który był pierwowzorem filmowego Lolka) oraz Izabela Thiel (córka Mariana Wantoły – rysownika i animatora Filmów Rysunkowych).

Pomysłodawczynią tej inicjatywy była zaprzyjaźniona z „Piątką” Eleonora Chmielarska, a główną wykonawczynią dyrektor Ewa Gardziel oraz Joanna Sroga (opiekun klubu). Do tego dzieła z ogromnym zaangażowaniem włączyli się rodzice i dzieci.

Misją Klubu jest m.in.

  • zachęcanie dzieci i rodziców do poznania bajek, które mimo wieku nadal bawią i uczą, np. „Bolek i Lolek”, „Reksio”, „Porwanie Baltazara Gąbki” czy „Koziołek Matołek”, „Miś uszatek”;
  • pobudzanie umysłów do aktywnego działania, analizowania, wyciągania wniosków i zapamiętywania;
  • zaszczepianie pozytywnych wzorców postępowania na całe życie;
  • pomoc w odróżnianiu dobra od zła;
  • łączenie pokoleń;
  • propagowanie polskich produkcji dla dzieci i młodzieży oraz czytelnictwa w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”;
  • spotkania z samorządowcami, ludźmi kultury i sztuki, osobami z pasją.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X