We wtorek „Bochniacy z pasją” w Bibliotece: Magia karpackiej krainy

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza we wtorek 5 kwietnia na spotkanie „Magia karpackiej krainy”, czyli opowieść Norberta Loski o wyprawie do Rumunii. To kolejna propozycja Biblioteki z cyklu „Bochniacy z pasją”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki (ul. Mickiewicza 5, Bochnia).

Norbert Loska, który z zawodu jest prawnikiem a z zamiłowania podróżnikiem, odbył wiele ciekawych i poznawczych eskapad. Jako cel swoich wypraw wybiera często miejsca, do których turyści nie docierają masowo, wymagające i do końca nieodkryte.

Podczas spotkania w Bibliotece podzieli się wrażeniami ze swojej ostatniej wyprawy, odbytej w październiku 2021 roku do Rumunii. Opowie o swojej wędrówce po Górach Rodniańskich, zwanych także Alpami Rodniańskimi, o śladach kultury Sasów siedmiogrodzkich, o cerkwiach Marmaroszu, o pamięci rewolucji 1989 roku w Banacie i wielu innych atrakcjach tamtego niezwykłego regionu. Swoją opowieść zilustruje prezentacją multimedialną.

Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w szesnastym spotkaniu z cyklu „Bochniacy z pasją”. Wstęp wolny.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X