Niepołomice. Płaska runda na powitanie 5. sezonu ustawek

-

Rusza piąty sezon kolarskich ustawek NIEPOKręcę! Pierwsza jazda sezonu to szansa dla początkujących lub nieśmiałych kolarzy, aby spróbować swoich sił w peletonie. Trasa będzie prosta, płaska, a tempo spokojne.

Niepołomicka Inicjatywa Kolarska NIEPOKręcę to grupa miłośników dwóch kółek organizująca wspólne treningi rowerowe ze startem w Niepołomicach. Promują kolarstwo w Niepołomicach i Niepołomice wśród kolarzy.

Na treningi umawiają się na facebookowej grupie (https://www.facebook.com/groups/120724641919671) liczącej już ponad 1100 osób. Oprócz tego prowadzą profil na Instagramie (https://www.instagram.com/niepokrece/) . Najczęściej spotykają się w soboty o 9.30, ale jeżdżą również w niedziele oraz organizują wyjazdy rowerowe w dalsze części kraju.

Sobotnia przejażdżka zaplanowana jest na 104 kilometry po płaskich terenach w kierunku Szczurowej. W jej trakcie przewidziany jest postój na kawę i ciastko. Start o godzinie 9.30 z Rynku w Niepołomicach. 

Na przejażdżkę najlepiej wybrać się na rowerze szosowym i zaopatrzyć w odpowiednią ilość wody i przekąsek. Wraz z upływem sezonu tempo oraz dystans ustawek rośnie, dlatego pierwsze jazdy są idealne dla osób niepewnych swoich możliwości lub początkujących na szosie.

Podczas treningów obowiązują zasady bezpiecznej jazdy w grupie oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Jednocześnie nie ma obowiązku jazdy na czele peletonu, jeśli tylko nie czujemy się na siłach, aby dyktować tempo.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023