R e k l a m a

Uwaga na cyberprzestępców! Próbują wmówić, że jesteś obiektem śledztwa

-

Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed oszukańczymi wiadomościami przesyłanymi drogą elektroniczną, informującymi m.in. o rzekomym wezwaniu na policję lub do sądu. W rzeczywistości to próby zainfekowania komputera ofiary złośliwym oprogramowaniem, wykradającym dane osobowe lub doprowadzającym do całkowitego zablokowania komputera. Oszuści żądają okupu za jego odblokowanie. Nie odpowiadajcie na maile, nie otwierajcie załączników!

Uwaga! Fałszywa wiadomość wysyłana przez oszustów

Uwaga! Fałszywe wezwanie wysyłane do obywateli przez oszustów, w którym podszywają się pod Komendanta Głównego Policji

Jeżeli stałeś się ofiarą oszustów skontaktuj się natychmiast ze swoim bankiem. Zmień hasła do wszystkich kont bankowych, poczty elektronicznej i innych portali. Pod żadnym pozorem nie wolno płacić oszustom za odblokowanie komputera! To rozzuchwala przestępców i kontynuują swoje ataki przeciwko innym. Nie ma też żadnej gwarancji, że po opłaceniu okupu odzyskasz kontrolę nad komputerem.

Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji. W przypadku zablokowania komputera pomocy możesz też szukać na stronie międzynarodowego projektu: nomoreransom.org, którego uczestnikiem jest również Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia