Bochnia weekendową stolicą podróżników i globtroterów. Ewa Wachowicz opowiadała o wulkanach

-

Wieczorem Ewa Wachowicz oraz Tomasz Gorazdowski. Najpierw jednak Wielka Lekcja Geografii, w której wzięło udział blisko 1000 żądnych wiedzy młodych ludzi. Tak rozpoczęła się zorganizowana w Bochni 2. edycja 50°N – Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego, który jest swego rodzaju świętem podróżników i pasjonatów świata. Dla Czytelników mamy darmowe 2 podwójne zaproszenia na sobotę i niedzielę (szczegóły poniżej).

Czy słyszeliście kiedyś o Koronie Wulkanów Ziemi? Jeżeli w piątek wieczorem zajęliście jedno z miejsc sali kinowej w kinie Regis, to dzięki opowieści Ewy Wachowicz i Klaudii Cierniak-Kożuch sporo już o tej Koronie wiecie! Słynna polska producentka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna od 2012 roku wspólnie ze swoją przyjaciółką realizują ambitny plan zdobycia wszystkich wulkanów, które znajdują się na całej ziemi. Mają za sobą wspinaczkę m.in. na najwyższy wulkan świata – Ojos del Salado, położony w Andach na granicy Argentyny i Chile. Został tylko jeden – najbardziej niedostępny, trudny i odległy, czyli Mount Sidley na Antarktydzie. Podczas spotkania opowiedziały o tym, jak zdobywa się tego typu szczyty, walczy z własnymi słabościami oraz co czuje się po osiągnięciu celu. 

Tomasz Gorazdowski – słynny dziennikarz Radia 357 – prowadzący audycję “Life Guru – otwórz oczy”, poprowadził zebranych śladami Tolkiena, a dokładniej Władcy Pierścieni. Jako wisienkę na torcie pokazał także zdjęcia z Tahiti, Bora Bora, Wysp Cooka i Vanuatu. Tomek opowiedział także o organizacji takiej wyprawy oraz dlaczego warto odwiedzić tak dalekie zakątki świata. 

W piątek zrobiło się także lokalnie, gdy na scenie pojawiła się była bochnianka Paulina Kozub-Chwastek, która zaproponowała niecodzienną prelekcję, która rozpoczęła się od wspólnej integracji – zachęciła bowiem wszystkich obecnych do zapoznania się ze sobą i próby odpowiedzi na pytanie: co musi się zdarzyć, żeby zaprosić kogoś do swojego domu.  

Nie obyło się bez aspektu kulinarnego. O odpowiednią oprawę smakową zadbali Maja Dutkiewicz i Bartosz Wilczyński, którzy opowiedzieli o nieoczekiwanych związkach wina i winiarzy polskich i gruzińskich oraz o tym, że tak naprawdę Polak i Gruzin to dwa winiarskie bratanki. 

W sobotę kolejny dzień 2. edycji 50°N – Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego. Na scenie pojawią się między innymi jeden z najwybitniejszych polskich himalaistów, czyli Piotr Pustelnik oraz Piotr Hercog, który realizuje projekt startów w wyjątkowych wyzwaniach biegowych we wszystkich zakątkach świata.

W niedzielę – w ostatni dzień festiwalu – gośćmi będą między innymi Jasiek Mela, który opowie o tym, że niemożliwe nie istnieje. Wirtualnie pojawi się także złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio – Dawid Tomala – który połączy się z Bochnią i opowie o życiu sportowca w podróży. 


Dzień 2. – sobota (23 kwietnia), godz. 16:00

  • 16:15-17:15 – KAMILA GRUSZKA; Wakacje w naturze: rodzinne wypady na północ Europy
  • 17:15-18:15 – ANNA JARZĘBSKA I KRZYSZTOF FLORYS; Questy – Wyprawy Odkrywców: z pasją po lokalne skarby
  • 18:30-19:30 – PIOTR HERCOG; Hercog Mountain Challenge – górskie przygody w sportowym wydaniu
  • 19:30-20:30 – ADELA TARKOWSKA I KRZYSZTOF JÓZEFOWSKI; Rowerami Dookoła Świata
  • 20:45-22:00 – PIOTR PUSTELNIK; Góry moimi oczami

Dzień 3. – niedziela (24 kwietnia), godz. 16:00

  • 16:15-17:15 – SZYMON OPRYSZEK; Moja zbrodnia to mój paszport
  • 17:15-18:15 – MARTA ZAŁOGOWSKA I MACIEJ TRONT; FolkAround – małopolskie stroje w podróży dookoła świata
  • 18:30-19:30 – ALEKSANDRA TRZASKOWSKA; Tylko dla Orlic – Babska motocyklowa wyprawa w Himalaje
  • 19:30-20:30 – DAWID TOMALA; Sportowiec w podróży – Złote Tokio, spotkanie on-line poprowadzi Kuba Niziński
  • 20:45-22:00 – JANEK MELA; „Niemożliwe” to tylko wymówka – jak przekraczać własne granice

Bilety w cenie 40 zł (piątek) i 50 zł (sobota, niedziela) można kupić w kasie kina Regis lub online (link TUTAJ).

UWAGA! Dla czytelników mamy darmowe 2 podwójne zaproszenia na sobotę i niedzielę. Dostaną je pierwsze osoby, które napiszą w wiadomości priv na koncie 50N na Facebooku (TUTAJ) hasło „Bochnianin”.

Udział w Festiwalu 50°N to także realna pomoc dla Ukrainy. Organizatorzy Festiwalu zdecydowali się na wsparcie potrzebujących, dlatego 15 zł od każdego sprzedanego biletu zostanie przekazanych na rzecz wybranej organizacji niosącej pomoc naszym sąsiadom.

Więcej informacji można znaleźć na fanpage’u imprezy w portalu Facebook www.facebook.com/50NFestiwal oraz na stronie internetowej www.50n.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023