Strzelectwo. Urzędnicy rywalizowali w „Pojedynku w samo południe” – ZDJĘCIA

-

W sobotę na strzelnicy pneumatycznej Ogniska TKKF „Promień” przy ul. Galasa w Bochni przeprowadzono zawody strzeleckie pomiędzy drużynami starosty bocheńskiego, burmistrza Bochni i wójta gminy Bochnia pod nazwą „Pojedynek w samo południe”. Po bardzo zaciętej rywalizacji najlepsza okazała się ekipa z Urzędu Miasta Bochnia.

Każda drużyna składała się z 12 zawodników (6 strzelających z karabinka i 6 strzelających z pistoletu). Regulamin przewidywał 5 strzałów próbnych i 10 ocenianych, przy czym przestrzeliny z karabinków oceniane były z dziesiętnymi (w elektronicznym urządzeniu do określania wartości przestrzelin). Prowadzono klasyfikację indywidualną w karabinku i pistolecie według uzyskanych punktów (bez względu na płeć)

W klasyfikacji drużynowej liczyły się tzw. punkty olimpijskie tj. pierwszy zawodnik otrzymywał tyle punktów ilu było strzelających (w tych zawodach 18), a każdy następny o 1 punkt mniej od poprzedniego.

Prowadzenie drużynowe zmieniało się w miarę dopisywania wyników zawodników. Natomiast wpisanie wyniku ostatniego zawodnika spowodowało duży entuzjazm i aplauz wśród obserwujących, ponieważ drużyny burmistrza i wójta uzyskały taki sam wynik 133 punktów.

Takiej sytuacji nie przewidział organizator. Dlatego uzgodniono, że o pierwszym miejscu zadecyduje suma wyników 4 zawodników (2 strzelających z karabinka i 2 strzelających z pistoletów) wskazanych przez kapitanów drużyn. Zawodnicy obu drużyn strzelali z tej samej broni.

W strzelaniu z pistoletu zawodnicy drużyny wójta uzyskali wysoki wynik 165 pkt. (Leszek Machaj 91 pkt.!), natomiast zawodnicy burmistrza 137 pkt. i wydawało się, że pierwsze miejsce i puchar mają już „w kieszeni”. U zawodników drużyny burmistrza strzelających z karabinków dało się zauważyć duży spokój i opanowanie (Maria Michałowska i Norbert Zając), którzy w strzelaniu zniwelowali różnicę i wyprowadzili drużynę burmistrza na pierwsze miejsce. Czwórka drużyny burmistrza strzeliła 262,7 pkt., natomiast wójta 233,8 pkt.

Ostateczna kolejność drużynowa:

 1. drużyna burmistrza Bochni;
 2. drużyna wójta gminy Bochnia;
 3. drużyna starosty bocheńskiego.

Wyniki indywidualne w strzelaniu z karabinka:

 1. Norbert Zając – 70 pkt. (UM Bochnia)
 2. Maria Michałowska – 61,1 pkt. (UM Bochnia)
 3. Rafał Kłosowski – 59,5 pkt. (UM Bochnia)
 4. Ryszard Tabor – 54,8 pkt. (UM Bochnia)
 5. Wojciech Wałkowski – 51,9 pkt. (UM Bochnia)
 6. Aleksander Dziadowiec – 47,1 pkt. (UG Bochnia)

Wyniki indywidualne w strzelaniu z pistoletu:

 1. Leszek Machaj – 79 pkt. (UG Bochnia)
 2. Grzegorz Tokarz – 76 pkt. (UG Bochnia)
 3. Jakub Małecki – 74 pkt. (UG Bochnia)
 4. Barbara Janiczek – 71 pkt. (UM Bochnia)
 5. Radosław Bielak – 60 pkt. (UG Bochnia)
 6. Zbigniew Knapik – 53 pkt. (UG Bochnia)

Za miejsca I i II zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez starostę bocheńskiego. Za miejsca I-III medale i dyplomy, a za miejsca IV-VI dyplomy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022