Strzelectwo. Jula z Ukrainy trenuje w klubie Promień Bochnia

-

Od kilku tygodni w strzeleckim klubie Promień Bochnia trenuje 17-letnia Jula z Ukrainy. Dziewczyna wraz ze swoją rodziną uciekła z Kijowa po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji i mieszka w Bochni od połowy marca.

Julka najpierw trafiła wraz z mamą do jednej z bocheńskich rodzin, a od kwietnia kobiety mieszkają w wynajmowanym mieszkaniu. Dziewczyna w ukraińskiej szkole była w 11 klasie, a teraz kontynuuje naukę indywidualnym tokiem nauczania.

Przed wojną Jula Ewtyszenko przez trzy lata trenowała strzelanie z karabinka pneumatycznego. Z jej relacji wynika, że dotychczasowym największym sukcesem jest zakwalifikowanie się do rezerw kadry paraolimpijskiej igrzysk, które odbyły się w Tokio na przełomie sierpnia i września 2021 r.

Trener klubu „Promień” Bochnia Mieczysław Balicki uważa, że Julka mogłaby znacząco wzmocnić drużynę, ale na razie nie wiadomo, czy dziewczyna będzie reprezentowała bocheński klub. Jej dotychczasowy trener jest we Wrocławiu i możliwe, że tam będzie chciał ściągnąć swoją zawodniczkę.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022