R e k l a m a

Rodzinny konflikt z gminy Bochnia w „Ekspresie Reporterów”

-

W wyemitowanym we wtorek odcinku Magazynu Ekspresu Reporterów (na antenie TVP1) przedstawiono historię rodzinnego konfliktu rozgrywającego się na Bocheńszczyźnie.

Bohaterką reportażu jest pani Bożena (mieszkanka gminy Bochnia) walcząca o dom, który jak wyjaśniono budowała wspólnie z mężem, ale – przez jego długi – nieruchomość formalnie została przepisana na teściową. Teraz teściowa (również mieszkanka gminy Bochnia) postanowiła wyrzucić z domu synową razem z wnukami. Powodem ma być to, że kobieta ujawniła iż przez lata razem z synami byli ofiarami przemocy domowej.

Jak wynika z materiału „Ekspresu Reporterów”, bohaterka reportażu otrzymała już sądowy nakaz eksmisji, a teściowa wystawiła dom na sprzedaż.

Równolegle sprawą przemocy domowej w tej rodzinie zajmuje się sąd. Mąż kobiety oskarżony jest o to, że znęcał się psychicznie nad żoną i synami, wszczynał awantury i groził im pozbawieniem życia. W programie pokazano informację od rzecznika Sądu Okręgowego w Tarnowie:

W reportażu pojawił się też wątek ewentualnego zapewnienia rodzinie lokalu socjalnego od gminy (na razie jest to niemożliwe).

Fot. screen Magazyn Ekspresu Reporterów z dnia 26.04.2022.

Cały materiał można obejrzeć TUTAJ (od 37 min. 20 sek.).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia