Bochnia. Odnowiono starą kapliczkę przy ulicy Wiśnickiej – ZDJĘCIA

-

W niedzielę 1 maja odbyło się uroczyste błogosławieństwo kaplicy przy ulicy Wiśnickiej 26 w Bochni z okazji zakończenia prac konserwacyjnych i renowacyjnych obiektu. Wszystkie prace remontowe zostały wykonane w ramach czynu społecznego przez mieszkańców ulicy Wiśnickiej i ich rodziny.

Błogosławieństwa kaplicy dokonał proboszcz parafii św. Pawła ksiądz Leszek Rojowski wraz z księdzem prałatem Janem Nowakowskim. Po uroczystym poświęceniu sąsiedzi i zgromadzeni dobroczyńcy kaplicy wspólnie odśpiewali majówkę, po nabożeństwie wszyscy zebrani celebrowali przy poczęstunku przygotowanym przez właścicielkę kaplicy.

Kapliczka przy ulicy Wiśnickiej powstała w 1934 roku z fundacji Katarzyny Samborskiej, po serii tragicznych wydarzeń które spotkały jej rodzinę. W ciągu 14 lat straciła ona trzech synów i męża. Od 88 lat kapliczka przy ulicy Wiśnickiej była lokalnym centrum modlitw w maju i październiku oraz miejscem spotkań sąsiedzkich. Po śmierci Fundatorki, Katarzyny Samoborskiej, nabożeństwa z wielkim przejęciem i powagą prowadziła jej córka Maria z mężem, wnuczki, prawnuki, a obecnie wnuczka i właścicielka Zofia Tworzydłowa i jej córka Ewa. Dzięki ofiarnej pomocy osób zaangażowanych w bezinteresowne odnowienie kapliczki, ma ona szansę zachować swoją funkcję przez długie lata.

Przez cały maj w kapliczce będą odbywać się majówki codziennie o godzinie 19:00.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2022

X