Wraca Rajd Szlakiem Papieskim. Trasa z Niegowici do Łapanowa

-

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie, Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici, Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Niegowici i Parafia pw. Świętego Bartłomieja w Łapanowie zapraszają do udziału w XXI Rajdzie Papieskim, który odbędzie się 14 maja. Trasa rajdu przebiegać będzie z Niegowici do Łapanowa. Tegorocznym hasłem przewodnim są słowa Jana Pawła II: „Pokój to pełnia i radość”.

„Ja tam u was byłem… Pilnujcie mi tych szlaków” – te słowa usłyszeli od Jana Pawła II przedstawiciele Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół w Łapanowie – i one stały się inspiracją do wytyczenia szlaku z Niegowici do Łapanowa – trasy, którą wielokrotnie przemierzał Karol Wojtyła – wikary z Niegowici.

Dyrektorzy szkół z Łapanowa i Niegowici, przy współudziale proboszczów obu parafii, powołali Komitet Założycielski. Zbliżały się 80. urodziny papieża, szkoła w Łapanowie starała się o nadanie imienia Jana Pawła II w 50. rocznicę swego istnienia, dlatego wszyscy bardzo się starali, aby w przeddzień urodzin Karola Wojtyły, uczcić jego pobyt na terenach obu parafii wędrując jego śladami.

Podjęto najważniejsze ustalenia co do zasady organizowania rajdów. Zdecydowano o jego charakterze jako imprezie cyklicznej, otwartej, w której mogą uczestniczyć grupy zorganizowane, rodzinne, ale także osoby indywidualne w różnym wieku. Przy okazji organizowania rajdów przeprowadzano konkursy literackie i plastyczne, kierowane do dzieci i młodzieży, ich tematyka przybliżała treści nauczania papieża.

W sobotę 14 maja z Niegowici do Łapanowa wyruszy XXI Rajd Szlakiem Papieskim. Po dwuletniej przerwie spowodowanej czasem pandemii na nowo podjęta zostanie wędrówka szlakiem patrona. Zakończenie rajdu przewidziano w Łapanowie, gdzie nastąpi wręczenie nagród zwycięzcom konkursu oraz tradycyjne losowanie rowerów i innych nagród oraz poczęstunek przygotowany przez uczniów CKZiU w Łapanowie pod kierunkiem nauczycieli.

Regulamin rajdu i inne informacje na jego temat zamieszczone są na stronie www.ckziulapanow.pl.

Rajd odbędzie się pod honorowym patronatem: abp. Marka Jędraszewskiego, starosty bocheńskiego Adama Korty, starosty wielickiego Adama Kociołka, wójta gminy Gdów Zbigniewa Wojasa i wójta gminy Łapanów Andrzeja Śliwy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023