Gmina Rzezawa. Boisko w Bratucicach zostanie przebudowane

-

Gmina Rzezawa otrzymała prawie 149 tys. zł dotacji na rewitalizację obiektu sportowo-rekreacyjnego w Bratucicach. Pieniądze pochodzą z Województwa Małopolskiego z projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS”.  

„Obiekt sportowo-rekreacyjny w Bratucicach został oddany do użytkowania 11 lat temu. Szereg czynników zarówno ludzkich, jak i atmosferycznych, a także po prostu upływ czasu spowodował jego znaczne zniszczenie. Teraz dzięki pozyskanej dotacji przez Gminę Rzezawa dostanie on drugie życie” – informują urzędnicy.

Inwestycja w Bratucicach przyczyni się do znaczącej poprawy warunków do uprawiania sportu w tej miejscowości. Jej szacunkowa wartość to około 300 tys. zł.

W ramach zadania kompleksowo zostanie zmodernizowane boisko służące do piłki ręcznej, nożnej i tenisa. Zyska ono nową podbudowę oraz nawierzchnię poliuretanową. Inwestycja zakłada ponadto montaż nowych bramek do oraz słupków i siatki do tenisa.

Po planowanej inwestycji obiekt sportowo-rekreacyjny w Bratucicach, tak jak wszystkie miejsca tego typu na terenie gminy Rzezawa, nadal będzie ogólnodostępny i będzie można z niego korzystać bezpłatnie. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023