Gmina Rzezawa. W Krzeczowie wybudowano nowoczesną salę gimnastyczną – ZDJĘCIA

-

W Krzeczowie (Gmina Rzezawa) zakończono budowę nowoczesnej sali gimnastycznej. Wartość inwestycji to blisko 3,8 mln zł, jej realizacja została wsparta dotacją w wysokości 500 tys. złotych.

Nowy obiekt sportowy na mapie gminy Rzezawa posiada obszerną salę do ćwiczeń z boiskiem wielofunkcyjnym, w pełni przystosowanym do gry m.in. w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Mieszczą się tam także szatnie, pokój trenera, magazyny sprzętu sportowego i kotłownia. Na piętrze sali gimnastycznej zlokalizowane są natomiast trybuny, sala do gimnastyki korekcyjnej, pomieszczenie do aerobiku oraz toalety. Powierzchnia użytkowa całego obiektu wynosi ponad 680 m2.

W ramach inwestycji oprócz budowy sali gimnastycznej wykonano również specjalną przewiązkę, która połączyła ją z budynkiem szkoły. Dzięki temu oba obiekty zyskały jedno wspólne wejście. W ramach zadania wykonanych zostało ponadto 16 miejsc parkingowych, z których 4 są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

– Warunki w szkole, gdzie dotychczas odbywały się zajęcia z wychowania fizycznego, delikatnie mówiąc, nie należały do najlepszych. Dlatego jestem bardzo szczęśliwy z realizacji tej inwestycji. Jestem przekonany, że sala gimnastyczna będzie dobrze służyć młodzieży ze szkoły w Krzeczowie oraz wszystkim pozostałym mieszkańcom – podkreśla wójt gminy Rzezawa Mariusz Palej.

Odbiór końcowy inwestycji nastąpił 22 kwietnia. Wkrótce planowane jest oficjalne otwarcie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2023