Tydzień Bibliotek. We wtorek występ aktorów Teatru Artystokrackiego

-

Do niedzieli 15 maja potrwa XIX edycja ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W tym roku odbywa się pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Z tej okazji bocheńska Biblioteka i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni zapraszają do wzięcia udziału w tym święcie bibliotekarzy, bibliotek i książek.

Przez cały tydzień w Bibliotece będzie trwać akcja czytelnicza „Książka w zasięgu ręki”, podczas której czytelnicy będą zachęcani do wypożyczenia pakietów książek-niespodzianek a po przeczytaniu do ich ocenienia. Wśród czytelników biorących udział w akcji będą rozlosowane upominki, również niespodzianki, podczas pikników literackich w czerwcu i lipcu.

Młodzi czytelnicy, uczniowie szkół podstawowych, są zaproszeni do wzięcia udziału w dwóch konkursach: poetyckim „Od pierwszych wersów, już na całe życie…” pod hasłem „Podróże małe i duże” oraz plastycznym: „Na jagody” – ilustracja do wybranego utworu Marii Konopnickiej.

Dorośli podczas Spotkania Klubu Czytelnika Czwóreczki w Filii Nr 4 mogą posłuchać wykładu Katarzyny Czelińskiej, „Podróże moją ucieczką” (9 maja o godz. 16:00). Dla dzieci i młodzieży uczęszczających na „Warsztaty twórczego pisania”, koordynowane przez dr M. Krupską, odbędzie się spotkanie zatytułowane „Kultura otwiera granice”, w którym będą uczestniczyć studenci programu Erasmus uczący się w Polsce (9 maja o godz. 16:00).

We wtorek 10 maja o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki odbędzie się spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza. W tym roku gościem szczególnym będzie Teatr Artystokracki działający przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, pod kierunkiem Zofii Sitko i Doroty Korty. Teatr ten to amatorska grupa teatralna, która działa w niekonwencjonalny sposób. Jedną z form jej aktywności są okolicznościowe spektakle na różne okazje, występy i happeningi. Dlatego nigdy nie wiemy, gdzie i kiedy pojawi się młodzież z Teatru i czym nas zaskoczy. Na spotkanie przygotowuje program pod tytułem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”, będącym równocześnie hasłem Tygodnia Bibliotek. Co zobaczymy i usłyszymy….? Nie wiemy, jak zawsze Teatr nas zaskoczy… na pewno pozytywnie.

Najwięcej atrakcji przygotowano dla najmłodszych czytelników, którzy chętnie odwiedzają Bibliotekę w zorganizowanych grupach. Na dwóch spotkaniach zatytułowanych „Spotkanie z wyobraźnią” będzie gościć Zofia Stanecka – autorka m.in. serii książeczek o Basi. Spotkania Klubiku Skrzata i Klubiku malucha również będą miały swoją świąteczną odsłonę, oczywiście pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Tydzień Bibliotek zakończy akcja „Cała Bochnia czyta dzieciom”, przeprowadzona 12 i 13 maja w Bibliotece głównej i filiach, podczas której osoby znane w naszym mieście będą czytać dzieciom książki opowiadające o zasadach dobrego wychowania.

Biblioteka i SBP zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w Tygodniu Bibliotek, poznania roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji oraz zainteresowania się książką jako źródłem kultury, nauki i rozrywki. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Biblioteki (link TUTAJ).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023