Powiat bocheński. Piknik integracyjny dla ukraińskich rodzin w Borówkowym Roju – ZDJĘCIA

-

Ponad 250 uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Powiatu Bocheńskiego wzięło udział w niedzielę w Rodzinnym Pikniku. Spotkanie zorganizowało gospodarstwo Borówkowy Rój wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Bochni.

Celem spotkania, które odbyło się w Lipnicy Górnej była integracja rodzin ukraińskich. Pochodzą one z różnych część Ukrainy, uciekając przed wojną trafiły do Powiatu Bocheńskiego. Często mieszkają koło siebie, ale się nie znają. Dzięki temu wydarzeniu mogli się w końcu poznać.

Na dzieci i dorosłych czekało wiele atrakcji m.in.: malowanie twarzy, robienie z balonów różnych kształtów, malowanie farbami. Dla wszystkich czekało ognisko, grill i słodki poczęstunek. Dzięki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Górnej dzieci mogły skorzystać z dmuchańca i innych niespodzianek. 

– Jeszcze kilka tygodni temu, nie mieliśmy świadomości, że będziemy się tu dzisiaj spotykać, jednak ta bestialska wojna, która rozpoczęła się w waszym kraju, spowodowała, że jesteście razem z nami i solidaryzujemy się w tej trudnej sytuacji. Piękna pogoda sprzyja dzisiejszej integracji, jesteście z rożnych części Ukrainy, dlatego możecie poznać się, porozmawiać, ale przede wszystkim odpocząć w wyjątkowym miejscu. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w organizację tego pikniku, wolontariuszom, sponsorom, a przede wszystkim Pani Ani, właścicielce i inicjatorce tej integracji — mówił starosta Adam Korta.

Wsparcie przy organizacji udzieliły: Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Bochni, firma Gremi, P.P.H.U. JURA z Rajbrotu, Bacówka Towary Tradycyjne z Rajbrotu, Tech Trans z Lipnicy Murowanej, sklep Qubat z Bochni, OSP z Lipnicy Górnej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023