Oszukana 69-latka z Bochni ma do spłacenia kredyty na prawie 100 tysięcy złotych

-

Internetowa reklama stała się dla 69-latki z Bochni bodźcem do próby zainwestowania i zarabiania pieniędzy. „Kliknięcie” w komunikat i uzupełnienie podstawowych danych ruszyło machinę, która pozwoliła na zyskanie dużych pieniędzy ale… oszustom. Kobieta została z kredytami na prawie 100 tysięcy złotych.

„Szybki zarobek bez wychodzenia z domu”. Otwarcie tego jednozdaniowego hasła, które wyświetliło się w przeglądarce internetowej smartfonu 69-latki z Bochni, miało stać się dla niej pierwszym krokiem w celu zarobienia dużych pieniędzy. Zainteresowana ofertą kobieta kliknęła w reklamę i zapoznała się z podstawowymi informacjami o inwestycji. Mieszkanka Bochni zwróciła również uwagę na zastane tam komentarze – w większości pozytywne (choć były także takie ostrzegające przed oszustwem).

Mimo ostrzeżeń 69-latka wypełniła ankietę, w której podała m.in. swój numer telefonu, jak również wpłaciła pierwszą ratę na tzw. fundusz rozwoju. Po kilku dniach na podany w ankiecie numer telefonu zadzwonił mężczyzna, z którym miała współpracować. W trakcie kilku rozmów, kobieta otrzymywała od niego wiele informacji związanych z możliwościami zarobku, a także jedno ważne zadanie, którym było zainstalowanie w swoim smartfonie programu wskazanego przez rozmówcę. Nie wiedziała, że program ten docelowo pozwala oszustom na podgląd ekranu urządzenia, na którym jest zainstalowany, a co za tym idzie da im dostęp do bankowości internetowej i danych logowania użytkownika….

Kiedy oszuści osiągnęli ten cel, zaciągnęli na kobietę dwa kredyty. Pierwszy na prawie 56 tysięcy złotych a drugi na 45 tysięcy złotych. Trzecia próba została zablokowana przez bank.

Z sumy tych dwóch kredytów, udało im się przelać z konta kobiety prawie 100 tysięcy złotych, po czym już więcej nie skontaktowali się z 69-latką, która została z długiem do spłacenia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X