R e k l a m a

Władze powiatu starają się o pieniądze z Polskiego Ładu na remont drogi w gminie Bochnia

-

Prawie 8 milionów złotych kosztowała modernizacja drogi powiatowej biegnącej przez leżące w gminie Bochnia miejscowości Majkowice i Bogucice. Powiat stara się teraz o pieniądze z Polskiego Ładu na przebudowę dalszego odcinka, od węzła autostradowego.

Inwestycję, którą udało się zrealizować w ubiegłym roku, wizytował zarząd powiatu wraz z przewodniczącą rady – przekazały w środę służby prasowe starostwa.

W ramach zrealizowanych robót powstała nowa nawierzchnia drogowa wraz z podbudową i wzmocnieniem na długości 1,5 kilometra. Na całej długości powstał ciąg pieszo – rowerowy wraz z kanalizacją deszczową, nowe zatoki autobusowe, przejścia dla pieszych w tym jedno z doświetleniem i sygnalizacją ostrzegawczą. Przebudowano zjazdy, wyprofilowano nowy rów, do którego odprowadzane będą wody opadowe. Dla realizacji zadania konieczna była przebudowa linii elektrycznej niskiego i średniego napięcia, sieci teletechnicznej, wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej.

– Można powiedzieć, że to pierwszy etap modernizacji drogi powiatowej w tej części powiatu. Chcemy również zmodernizować odcinek od autostrady. Wszyscy, którzy uczęszczają tą drogą wiedzą w jakim stanie jest ta droga powiatowa, dlatego złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu, czekamy na odpowiedź, liczę na to że będzie pozytywna. Jesteśmy na końcowym etapie realizacji dokumentacji projektowej, która jest niezbędna do przystąpienia, więc jeśli tylko otrzymamy środki, rozpoczniemy prace — wyjaśnia starosta Adam Korta.

„Oprócz wspomnianego wyremontowanego odcinka zarząd wraz z przewodniczącą odwiedzili również Słomkę, gdzie znajduje się kolejny odcinek drogi powiatowej, który wymaga modernizacji” – poinformowano w komunikacie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc