R e k l a m a

Anna Pieczarka: „Chcemy podać Polakom pomocną dłoń finansową”

-

– Rząd Zjednoczonej Prawicy chce wyjść naprzeciw, chce podać tą pomocną dłoń Polakom, dłoń finansową do spłacania tego kredytu i w takiej przenośni właśnie „wakacje dla kredytobiorców” – mówiła na antenie radia RDN Małopolska posłanka Anna Pieczarka (PiS).

Parlamentarzystka reprezentująca nasz okręg wyborczy gościła w stacji w miniony poniedziałek (16 maja), w audycji „Słowo za słowo”. Pytana przez prowadzącą o rosnące raty kredytów, odpowiedziała: – To bardzo trudny temat, ponieważ wiemy, że w ostatnich latach w związku z dobrym, pozytywnym rozwojem ekonomicznym całego naszego państwa wiele polskich rodzin zdecydowało się na kredyt hipoteczny po to, żeby wybudować sobie dom, czy podjąć inne inwestycje.

– Teraz niestety nikt nie przewidział tych zmian. Nikt nie przewidział covidu, nikt nie przewidział wojny i w związku z tym zmiany w całym świecie. Dlatego inflacja w Polsce dzisiaj wynosi tyle ile wynosi, ale przypomnę, że nie jest to tylko inflacja, która nas Polaków dotyczy, ale taki sam wskaźnik inflacji mamy w Stanach Zjednoczonych, w krajach Unii Europejskiej – przekonywała Anna Pieczarka, po czym dodała:

– I w związku z tym rząd Zjednoczonej Prawicy chce wyjść naprzeciw, chce podać tą pomocną dłoń Polakom, dłoń finansową do spłacania tego kredytu i w takiej przenośni właśnie „wakacje dla kredytobiorców” – powiedziała posłanka.

Jak poinformowała parlamentarzystka, „projekt jest już na radzie ministrów, prawdopodobnie pracować nad nim będziemy na kolejnym posiedzeniu sejmu, czyli 25-26 maja”.

– Założenia są takie, że będzie około 8 miesięcy tych „wakacji” w spłacie tego kredytu, z czego 4 miesiące dotyczyłyby jeszcze roku 2022, a kolejne cztery miesiące roku 2023 – wyjaśniła Anna Pieczarka.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc