R e k l a m a

Bochnia: Działacze PO będą rozmawiać z mieszkańcami o drożyźnie i inflacji

-

Działacze lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej w najbliższą sobotę będą obecni na Placu Gazaris w Bochni, by rozmawiać z mieszkańcami na temat inflacji i drożyzny. Zapowiadają też prezentację swojego „pakietu ratunkowego”.

W zapowiedzi rozesłanej do mediów zwrócono uwagę, że „w wyniku katastrofalnych błędów Rządu RP i Narodowego Banku Polskiego inflacja w Polsce osiągnęła rekordowo wysoki poziom, niespotykany od przeszło 20 lat. Na koniec kwietnia br. inflacja osiągnęła poziom 12,4%”.

– Doprowadzono do tego, że ceny w sklepach zmieniają się już codziennie, a koszty zakupu dóbr codziennego użytku są coraz wyższe. Każdy widzi ludzi, którzy z niedowierzaniem kręcą głowami, patrząc na rachunki po odejściu od kasy. Za tę samą kwotę kupujemy coraz mniej. Dotyka to zwłaszcza ludzi najuboższych, emerytów, młodych i wielodzietne rodziny. Jednocześnie, dramatycznie wręcz wzrastają koszty kredytów. Mieszkanie dla Polaków staje się towarem niedostępnym, a posiadający już kredyty, z przerażeniem oczekują na kolejne decyzje o ich podniesieniu – czytamy w komunikacie.

– O tym wszystkim, chcemy 21 maja br. (sobota) od godz. 10.00 porozmawiać na Placu Gazaris w Bochni z mieszkańcami powiatu bocheńskiego, przedstawiając im nasz „pakiet ratunkowy dla polskich rodzin” (20 proc. podwyżki dla sfery budżetowej, zmniejszenie rat kredytów, obligacje antydrożyźniane). Nasze projekty i pomysły są dziś bowiem jedyną receptą na wyjście z największego od kilkunastu lat kryzysu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia