Czy na Rynek w Bochni wrócą ogródki kawiarniane?

-

W czwartek podczas sesji Rady Miasta Bochnia padło pytanie o ogródki na bocheńskim Rynku. W odpowiedzi zastępca burmistrza Bochni Robert Cerazy poinformował, że taka możliwość istnieje, choć na mniejszej powierzchni niż było to w przeszłości (przed pracami rewitalizacyjnymi).

Temat wywołała radna Alicja Śliwa.

Mieszkańcy Bochni stwierdzili w rozmowie ze mną, że w okresie letnim fajnie byłoby, gdyby (było więcej) tych miejsc gdzie osoby w różnym wieku miałyby możliwość spędzenia czasu przy kawce, czy ciasteczku na płycie Rynku. W związku z tym jaka jest możliwość zorganizowania, otwarcia takiego jednego, czy kilku ogródków i czy już państwo wiecie, że któryś z restauratorów może o to pytał? – zapytała radna Alicja Śliwa.

Jeżeli chodzi o pierzeję północną to tam powstają dwa ogródki przy restauracji Turystycznej i kawiarni u Lorysia. Tam te ogródki na tych tarasach, które zostały wykonane w ramach naszych działań są przez nich wynajęte i przygotowywane do uruchomienia. Pewne konstrukcje, jakaś roślinność przyjechała… To się dzieje i powinno w najbliższym czasie być uruchomione – odpowiedział Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni.

Jeśli chodzi o płytę Rynku to nie mamy tutaj żadnych zgłoszeń w tej chwili. Na płycie Rynku każdy może prowadzić działalność, który prowadzi w pierzejach Rynku tego typu działalność gastronomiczną. Teren tego ogródka, który miałby tam ewentualnie powstać będzie miał niewielką powierzchnię ze względu na obecne zagospodarowanie płyty Rynku. Trzeba mieć to na uwadze – dodał Robert Cerazy.

Przewodniczący rady Bogdan Kosturkiewicz uzupełniając wypowiedź zastępcy burmistrza zwrócił jeszcze uwagę, że wskazanie podmiotu, który miałby wynajmować płytę Rynku możliwe jest wyłącznie w drodze przetargu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022