R e k l a m a

Bochnia. Ponad 14 ton makulatury zebrano podczas sobotniej akcji – ZDJĘCIA

-

W sobotę 28 maja przy kościele św. Jana Nepomucena przeprowadzono drugą w tym roku, a 34–tą od początku trwania akcji, zbiórkę „Makulatura na misje”.

– Akcja jak zwykle cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W 7 kontenerach zebraliśmy 11 120 kg zużytego papieru i tektury. Natomiast bezpośrednio do bazy EKOM BUDU osoby indywidualne i instytucje przekazywały makulaturę w ilości 3 040 kg. Łącznie zebraliśmy 14 160 kg relacjonuje Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DT działającego przy Parafii św. Pawła Ap. w Bochni. – Cztery osoby przekazały ofiary pieniężne. Tak, więc na stworzenie nowych miejsc dla dzieci w przedszkolu i w szkole w Centrum Dziecka w Yaounde – stolicy Kamerunu, przekazaliśmy 8 740 – podsumowuje.

Dzięki ludziom dobrej woli ponad 300 uczniów z bardzo biednej dzielnicy Yaounde stolicy Kamerunu ukończy rok szkolny.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach bardzo ofiarnie pracowali parafianie z parafii św. Jana Nepomucena.

Do akcji „Makulatura na misje” od dłuższego czasu włączają się  przedszkola, szkoły i placówki oświatowe. W sobotę zasiliły naszą zbiórkę: Ochronka Sióstr Służebniczek w Bochni, Miejskie Przedszkole „Górniczy Kącik nr 3 w Bochni, Przedszkole w Mokrzyskach, Szkoła Podstawowa w Królówce,  Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich, Zespół Szkół w Szczurowej, II Liceum Ogólnokształcące w Bochni. Do akcji włączyły się również bocheńskie firmy: Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Sport-Relax – Sklep Sportowy, , Galeria Rondo,  Marex Firma Handlowa Hurtownia, Keijsers Interior Projects, Artsklep.com, Bosch Car Service Trojak, Starostwo Powiatowe w Bochni, Firma Handlowa Moskit, Sanit. Hurtownia Art. Sanitarno – Instalacyjnych, PTTK Oddział w Bochni, Studio K w Łapczycy.

Dzięki sobotniej zbiórce i ludziom o otwartym sercu do przedszkola i szkoły będą mogły być przyjęte następne dzieci, które są pozbawione opieki i jedzenia przez cały dzień.

Wszystkim wymienionym i niewymienionym darczyńcom S. Kolbena dziękuje w krótkiej przesłanej przed kilkoma dniami korespondencji:

KOCHANI!

Na samym początku pragnę podziękować, księżom Proboszczom, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich i mieszkańcom Bochni za dobro otrzymywane, za każde objawy Waszej pomocy płynące z głębi Waszych serc . U nas wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego. Dzięki pomocy Bożej i Waszej, dzięki pracy sióstr i nauczycieli mogę powiedzieć, że był to rok pełen wyzwań, ogromnej pracy sióstr i nauczycieli. Każdy trymestr, to lepsze wyniki nauki. W miejscu gdzie mała część dzieci chodziła do szkoły, gdzie mieszkańcy z niechęcią nas przyjmowali dużo się zmieniło. Dzięki otwarciu szkoły ponad 300 dzieci ukończy rok szkolny z tej biednej dzielnicy, ze slumsów. Szkoła sprawia, że dzielnica się zmienia. Rano widać idące do szkoły, dzieci w pięknych mundurkach szkolnych. Wszystkie dzieci otrzymały książki i przybory szkolne. Prawie wszystkie dzieci w darze otrzymały upominki na Boże Narodzenie, wycieczkę na stadion gdzie w tym roku odbywały się CAF – Puchar Narodów Afryki (piłka nożna). Kilka razy wspólny posiłek.  To wszystko dzięki Waszej pomocy i adopcji serca. Dziękuję za każdą wpłatę na adopcję, każdą ofiarę i każdy kilogram makulatury, za przesłane krzesełka. DZIEKUJĘ za każdy rodzaj pomocy płynącej z głębi Waszych serc. Niech nasza radość będzie Waszą radością, nasze osiągnięcia Waszym sukcesem. Nasze serca są pełne wdzięczności. Nosimy Was w naszych modlitwach i sercach. Niech Pan błogosławi Wam i Waszym Rodzinom. 

Wdzięczna s.Kolbena z Siostrami i Dziećmi z Centrum Dziecka w Yaounde.”


Następna zbiórka makulatury planowana jest 3 września 2022 r. przy parafii św. Jana Nepomucena.

No Images found.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia