R e k l a m a

Szpital w Brzesku. Prawie 1,7 mln zł na sprzęt medyczny i nową karetkę

-

Brzeski szpital powiatowy otrzyma 1,2 mln zł na specjalistyczny sprzęt medyczny oraz kolejne 480 tys. zł na dofinansowanie zakupu nowej karetki.

Dziś wojewoda małopolski Łukasz Kmita z dyrektor SPZOZ w Brzesku Alicją Syty podpisali stosowną umowę potwierdzającą przyznane dofinansowanie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. W uroczystości uczestniczyli także poseł Józefa Szczurek-Żelazko oraz starosta brzeski Andrzej Potępa.

Specjalistyczny sprzęt medyczny i modernizacja instalacji tlenowej

Podpisana dzisiaj umowa potwierdza dofinansowanie w wysokości 605 tys. zł zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego: bodypletyzmografu z funkcją TLCO, wideobronchoskopu, łóżek OIOM, kompresora medycznego. Z kolei już w połowie marca zatwierdzono dofinansowanie kwotą 595 tys. zł modernizacji instalacji gazów medycznych wraz z rozbudową o panele nadłóżkowe na oddziałach szpitalnych.

– SPZOZ w Brzesku otrzymał już łączne dofinansowanie w wysokości 1,2 mln zł. Zrealizowane inwestycje pozwolą unowocześnić placówkę, co wpłynie na jakość oferowanych usług i bezpieczeństwo pacjentów – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Planujemy zakup aparatury medycznej w postaci wideobronchoskopu i bodypletyzmografu, które niewątpliwie wpłyną na zwiększenie możliwości diagnostyczno-leczniczych w naszych oddziałach szpitalnych, w tym zwłaszcza w Oddziale Chorób Płuc. Z kolei planowany zakup pięciu łóżek intensywnej terapii oraz kompresora poprawi bezpieczeństwo hospitalizowanych pacjentów i wpłynie na jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych – wyjaśnia dyrektor Szpitala w Brzesku Alicja Syty.

Nowa karetka

To niejedyne dobre wiadomości dla brzeskiego Szpitala. Dzięki dofinansowaniu przyznanemu z ogólnej rezerwy budżetowej państwa możliwy jest również zakup nowej karetki. Premier Mateusz Morawiecki przyznał powiatowi brzeskiemu środki w wysokości 480 tys. zł. Czek potwierdzający dofinansowanie odebrał dziś starosta brzeski Andrzej Potępa.

– Cieszę się, że pan premier przyznał blisko pół miliona złotych z rezerwy ogólnej budżetu państwa z przeznaczeniem na zakup nowej karetki dla Szpitala w Brzesku. Intensywnie zabiegałam, aby stało się to faktem. Doskonale wiem bowiem, jak ten zakup jest ważny i potrzebny dla całego regionu – mówi poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

– Mam nadzieję, że ten nowy ambulans będzie służył jak najlepiej i jak najdłużej – dodał wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Staramy się zapewnić mieszkańcom naszego powiatu opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie. Dlatego korzystamy z każdej możliwości pozyskania dofinansowania i zakupu nowoczesnego sprzętu oraz aparatury medycznej, która daje możliwości skutecznej diagnostyki i leczenia. Dlatego bardzo cieszy mnie fakt przekazania przez pana wojewodę środków na kolejny nowoczesny sprzęt medyczny, a także na nowy ambulans. Szybkie dotarcie do pacjenta i skuteczne udzielenie pomocy przy użyciu dostępnego w karetce sprzętu jest kluczowym elementem ratowania życia w nagłych przypadkach – mówi starosta brzeski Andrzej Potępa.

Całkowita wartość zakupu karetki to 600 tys. zł. Środki z ogólnej rezerwy budżetowej w wysokości 480 tys. zł stanowią 80% kosztów zakupu ambulansu. Pozostałe 20% sumy zadeklarował dofinansować powiat brzeski.

Obecnie SPZOZ w Brzesku, w którego skład wchodzą: Szpital Powiatowy im. L. Rydygiera, Zespół Lecznictwa Ambulatoryjnego oraz Zespół Diagnostyki Medycznej, dysponuje 9 ambulansami. Inwestycja obejmuje zakup ambulansu typu C – czyli karetki reanimacyjnej używanej w stanach zagrożenia życia – wraz z wyposażeniem. Zakup zaplanowano na IV kwartał 2022 r.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc