Bochnia. Kiedy wznowienie zebrań osiedlowych?

-

Po zniesieniu pandemicznych obostrzeń pojawiło się zielone światło do wznowienia zebrań osiedlowych. Temat pojawił się podczas majowej sesji Rady Miasta Bochnia.

O zebrania osiedlowe zapytał jeden z mieszkańców Bochni.

Mam wniosek do pana burmistrza, bo pan burmistrz trochę narzeka, że jest brak kontaktu z mieszkańcami, że do mieszkańców trzeba dotrzeć, a można panie burmistrzu dotrzeć poprzez zebrania osiedlowe, których nie organizuje się z przyczyn obiektywnych od ponad 1,5 roku. Nie w terminie wrześniowym proponowanym przez pana, kiedy są składane wnioski do budżetu, tylko takie spotkanie jest przez mieszkańców jak sądzę wymagane wcześniej powiedział Leszek Kowalewski, mieszkaniec Bochni.

W odpowiedzi burmistrz Stefan Kolawiński poinformował, że spotkania z mieszkańcami faktycznie odbędą się we wrześniu.

Przez dłuższy czas nie można było ze względów epidemiologicznych organizować zebrań osiedlowych. Natomiast chciałbym powiedzieć, że w pierwszej kolejności udało się wyeliminować dramatyczne braki wśród przewodniczących osiedli, wynikające z tego, że niestety odeszli od nas na os. św. Jana i na os. Kolanów (zorganizowano zebrania wyborcze – przyp. red.) – powiedział Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

W związku z tym, że przewodniczący pracują przy ścisłej współpracy członków zarządów w każdym osiedlu, a do mnie nie wpływają żadne wnioski od przewodniczących, ani zarządów osiedli, więc nie widzę w tym momencie gwałtownej potrzeby, żeby takie spotkania robić. We wrześniu spotkania będą jeszcze zanim będziemy przystępować do konstruowania budżetu, więc wydaje się, że wrzesień przy danych z pierwszej połowy roku będzie odpowiednim czasem na to, żeby takie spotkania zostały zorganizowane – stwierdził Stefan Kolawiński.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023