R e k l a m a

W Niepołomicach powstał wybieg dla psów. Otwarcie w najbliższą niedzielę

-

5 czerwca wielkie otwarcie wybiegu dla psów. Od godziny 14.00 do 18.00 przewidziano mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci. Wybieg stanowi część nowo wybudowanego kompleksu rekreacyjnego Niepołomickie Błonia i powstał dzięki współpracy Urzędu Miasta i Gminy z firmą Royal Canin, specjalizującą się w żywieniu zwierząt i produkcji karm gotowych dla psów i kotów.

Ogrodzony wybieg dla psów ma powierzchnię 4250 mkw. i dwie bramki (wejście i wyjście) ze śluzami bezpieczeństwa. Został zaprojektowany pod okiem behawiorysty i odpowiednio wyposażony. Wzbogacone środowisko: różne powierzchnie, drzewa, słupki, ciekawe ukształtowanie terenu i piaskownice z pewnością uatrakcyjnią opiekunom i ich psom korzystanie z parku. Wybieg przygotowano korzystając z nowoczesnego naukowego podejścia do bezpieczeństwa i dobrostanu psów oraz ludzi. W przyszłości ma on pełnić również rolę edukacyjną.

Uroczyste otwarcie zaplanowano o godzinie 14.00. W programie atrakcje na świeżym powietrzu dla wszystkich uczestników, niezależnie od wieku – nie tylko dla opiekunów psów. Oprócz zabaw proponujemy też wiele elementów edukacyjnych, począwszy od nauki bezpiecznego kontaktu dzieci z psami, przez pokazy, po konsultacje z ekspertami.

Wśród zaproszonych specjalistów znaleźli się doświadczeni trenerzy i behawioryści (Centrum Szkolenia Psów Contact Dogs), lekarz weterynarii Danuta Florkowska (Dan-Vet, Niepołomice), specjaliści żywienia psów i kotów (Royal Canin). Przygotowano pokazy szkolenia i pracy węchowej psów, spotkanie z przewodnikami psów ratowniczych z GOPR, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych oraz wiele ciekawych aktywności dla najmłodszych i nieco starszych.

* Jeśli Twój pies boi się tłumu, hałasu, jest małym szczenięciem lub psim staruszkiem albo nie czuje się dobrze – lepiej zostaw go w domu. Pamiętaj o wodzie dla niego i dbaniu o jego dobre samopoczucie.

Program

14:00-14:15 Uroczyste otwarcie wybiegu dla psów

14:15-14:45 Pokaz psich umiejętności: sztuczki, pokaz posłuszeństwa, „Smycz – zwykły czy niezwykły sznurek” pogadanka (Centrum Szkolenia Psów Contact Dogs)

14:45-15:00 „Przygotuj swojego psa do wakacji” – pogadanka (lek. wet. Danuta Florkowska, Dan-Vet)

15:00-15:30 Pokaz psów ratowniczych (GOPR)

15:30-15:45 „Czym karmić psa?” – pogadanka (specjalista żywienia psów i kotów mgr. inż. Anna Maria Ziembińska)

15:45-16:15 Pokaz pracy węchowej  (Centrum Szkolenia Psów Contact Dogs)

16:15-16:30 Jak bezpiecznie korzystać z wybiegu dla psów? (behawiorysta COAPE, zoopsycholog mgr. inż. Anna Maria Ziembińska

16:30-17:00 Jak rozmawiać trzeba z psem? – pogadanka z użyciem pluszowego psa asystenta (Centrum Szkolenia Psów Contact Dogs)

17:00-17:30 Rola psa w akcji ratowniczej – pokaz (GOPR)

17:30-18:00 Przyjdź na wybieg ze swoim psem: zakończenie, pożegnanie, wspólne zdjęcie


W najbliższą niedzielę na Niepołomickich Błoniach zaplanowano jeszcze więcej atrakcji:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc