Kolejna akcja oddawania krwi w brzeskiej komendzie

-

Klub Honorowych Dawców Krwi oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w ramach akcji „103 litry krwi na 103 rocznicę powstania Policji” w czwartek 2 czerwca po raz kolejny zorganizowali akcję krwiodawstwa na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Co prawda pandemia COVID-19 mocno wyhamowała, jednakże zapasy krwi w stacjach krwiodawstwa w całej Polsce są na niskim poziomie, a w sezonie wakacyjnym zawsze występuje zwiększone zapotrzebowanie na ten bezcenny dar. Sytuację dodatkowo komplikuje rosyjska agresja na Ukrainę i niepokój co do dalszego rozwoju sytuacji oraz związany z nim napływ uchodźców wojennych do Polski, którzy mogą wymagać natychmiastowego leczenia.

W mobilnym punkcie poboru krwi zarejestrowanych zostało 30 osób, a krew w łącznej ilości 11 250 ml udało się oddać 25 osobom. Na apel odpowiedzieli nie tylko funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, ale także mieszkańcy Brzeska i sąsiednich miejscowości. Czynnie w organizowane przedsięwzięcie włączyli się również pracownicy Prokuratury Rejonowej w Brzesku.

Podczas akcji krwiodawstwa członkowie Klubu HDK, tj. Monika Brust oraz Adrian Gniadek przekroczyli ilość 6 litrów oddanej krwi, czym zasłużyli na tytuł i brązową odznakę honorową „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia”.

Akcja nie mogłaby się odbyć bez wsparcia insp. Bogusława Chmielarza – „gospodarza” Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Szczególne podziękowania należy skierować do profesjonalnej ekipy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy KPP w Brzesku, który sfinansował posiłek regeneracyjny dla krwiodawców – przekazali organizatorzy.

Wyrazy uznania należą się stałemu partnerowi organizowanych akcji krwiodawstwa, tj. firmie BRUNO Sp. j. – producentowi wysokiej jakości stolarki okiennej, drzwi, rolet i bram z aluminium i PCV, która od dłuższego czasu aktywnie i bezinteresownie wspomaga Koło Honorowych Dawców Krwi przy KPP w Brzesku, do czego zachęcamy również inne podmioty – dodali organizatorzy.

Kolejną akcję zaplanowano na 6 października br.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X