R e k l a m a

Brzesko. Remont ulicy Szczepanowskiej droższy o połowę

-

W najbliższych dniach rozpocznie się remont ulicy Szczepanowskiej w Brzesku. W ubiegłym tygodniu (1 czerwca) w siedzibie Urzędu Miejskiego burmistrz Tomasz Latocha podpisał umowę z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle – wyłonionego w drodze przetargu wykonawcy tej inwestycji.

Całkowity koszt prac, które mają się zakończyć w przyszłym roku, został oszacowany na blisko 1,7 miliona złotych brutto. Gmina Brzesko pozyskała na to zadanie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 680 tys. złotych (488 tys. zł w tym roku, 192 tys. zł w przyszłym), co stanowi 40 procent łącznej wartości prac.

W ramach prac remontowych na długości 952 metrów zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa, będzie też wybudowany chodnik długości 595 metrów. Zakres zaplanowanych działań obejmuje też wykonanie odwodnienia i poboczy. Zastosowane zostaną również rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo – radarowy wyświetlacz prędkości i jedno wyniesione przejście dla pieszych. Na pozostałych przejściach pojawi się dodatkowe oznakowanie. Większość prac zostanie wykonana w tym roku.

Koszt 1,7 mln zł to o wiele więcej niż zakładano wcześniej.

– Na przykładzie remontu ulicy Szczepanowskiej łatwo przekonać się, w jak zatrważającym tempie postępuje w naszym kraju inflacja – wskazują brzescy urzędnicy. – Przed przetargiem kosztorys inwestorski tego zadania opiewał na 1,1 mln złotych. Wówczas pozyskane z RFRD dofinansowanie stanowiło 65 procent tzw. kosztów kwalifikowanych. Tymczasem ceny materiałów i usług wzrosły na tyle, że po wybraniu najkorzystniejszej oferty radni będą zmuszeni nanieść poprawki do tegorocznego budżetu, a procentowa wartość dofinansowania spadła aż o 25 punktów.

W brzeskim magistracie spodziewają się, że kolejne miesiące przyniosą następne finansowe niespodzianki. – Niezależnie od prognoz burmistrz Tomasz Latocha zapewnia, że inwestycja zostanie zrealizowana w całości i terminowo – przekazano w komunikacie.


Lokalizacja ulicy Szczepanowskiej w Brzesku:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia