R e k l a m a

W czwartek prezentacja Jana Flaszy: „Bochnia jak malowanie…”

-

„Bochnia jak malowanie… – miasto na obrazach” – to tytuł prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Jana Flaszę, którą – opatrzoną komentarzem autora – będzie można obejrzeć w czwartek 9 czerwca o godz. 19:00 w dużej sali kina Regis w Bochni.

Na wirtualną wędrówkę po artystycznych widokach miasta, poprzez obrazy znajdujące się w zbiorach Muzeum im. Stanisława Fischera zabiorą m.in. Ludwik Stasiak, Marcin Samlicki, Bogusław Serwin, Tadeusz Stasiak, Franciszek Mollo, Mieczysław Serwin-Oracki, Kazimierz Gulik, Stanisław Fischer, Walerian Kasprzyk, Ludwik Goslar, Ryszard Gruber, Mirosław Orzechowski i inni.

Zobaczymy nasze miasto oczyma artystów, którzy zabiorą nas do miejsc uznanych przez nich za warte uwiecznienia, które darzyli szczególnym sentymentem lub uznawali za ważne dla lokalnego dziedzictwa kulturowego i tożsamości. Obrazy opatrzone zostaną komentarzem Jana Flaszy, erudyty, znakomitego znawcy dorobku malarzy bocheńskich i samego miasta, autora książki „Bochnia. Przewodnik po mieście”, która doczekała się trzech wydań.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia