Brzesko zbuduje skatepark. Zapłaci dwa razy więcej niż planowano

-

W Brzesku podpisano umowę na budowę skateparku, który ma powstać w Parku na Słotwinie. Inwestycja będzie kosztować ponad 2 razy tyle, ile zakładano – częściowo zostanie sfinansowana z dotacji w ramach rządowego programu Polski Ład.

Wyłonionym w przetargu wykonawcą zadania została firma Techramps z Krakowa. Początkowo Brzesko zabezpieczyło na inwestycję kwotę ok. 1,2 mln zł, ale okazało się to dużo za mało – ostatecznie roboty kosztować będą 2,4 mln złotych.

Na terenie skateparku przewidziano kilka sekcji dających możliwość wykonywania ewolucji i różnych trików, na poszczególnych stopniach zaawansowania. Będą takie, które preferują Skatebordziści – sekcje street z możliwością dużej ilości kombinacji. Dla BMX-owców i Rolkarzy przewidziano elementy wyższe, umożliwiające wykonywanie skoków i salt.

Urządzenia będą posiadać certyfikaty wydane przez jednostki posiadające stosowne akredytacje co ma zapewnić odpowiedni dla takich obiektów poziom bezpieczeństwa dając też możliwość odbywania na nim zawodów.

Termin realizacji zadania to 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023