„Łączy nas Bochnia”. Ruszył portal PotrzebyObywateli.pl

-

We wtorek oficjalnie rozpoczęła działanie strona internetowa, która ma pomóc mieszkańcom Bochni i powiatu bocheńskiego w przekazywaniu informacji o tematach, z którymi „warto coś zrobić”. Projekt o nazwie „Potrzeby Obywateli” to inicjatywa środowiska związanego z lokalną Platformą Obywatelską.

Uruchomienie witryny ogłoszono na spotkaniu zorganizowanym w jednej z restauracji w centrum Bochni, podczas którego wyjaśniono ideę przyświecającą pomysłodawcom:

– Często zdarza się, że te potrzeby ludzi są tylko i wyłącznie sloganem wyborczym. Tutaj mamy dowód na to, że można naprawdę przygotować instrument, który będzie pytał ludzi o ich opinie, będzie z nimi konsultował to, co w najbliższym otoczeniu będzie się działo i będzie dawał szansę na wypowiedzenie każdego głosu – mówiła posłanka Koalicji Obywatelskiej Urszula Augustyn.

Parlamentarzystka zwróciła uwagę, że właśnie to jest sednem społeczeństwa obywatelskiego: – Nie jesteśmy najmądrzejsi, nie pozjadaliśmy wszystkich rozumów. Po to żeby żyło nam się wszystkim lepiej potrzeba usłyszeć głos tych, którzy nie zawsze mają szansę i możliwości mówienia. Wyraziła też nadzieję, że nowe narzędzie sprawi, że „potrzeby obywateli będą bardziej widoczne, bardziej słyszalne i będą miały większą szansę na to, że zostaną zrealizowane”.

Krzysztof Nowak, szef powiatowych struktur PO, dodał natomiast: – Ja wiem, bo śledzę doniesienia lokalnych mediów, że są radni, którzy chcieliby obradować bez udziału mieszkańców. Nie po to jest się samorządowcem, żeby uciekać od rozmów, czasami trudnych – podkreślał. – Istotą demokracji jest to, że każdy z nas ma inne poglądy, popiera inną partię polityczną. Ale trzeba szanować każdego człowieka, umieć rozmawiać z każdym wyborcą i z każdym mieszkańcem. Prowadzący spotkanie Szymon Roch spuentował inicjatywę krótkim hasłem: „Łączy nas Bochnia”.

Działacze przyznają, że uruchomienie witryny to dopiero początek, a teraz przed nimi dalsza praca. Deklarują, że zgłoszenia będą regularnie analizowane, a te wymagające pilnej interwencji będą przesyłane do właściwych urzędów. Zgłaszać można wszystko – od potrzeby załatania dziury w drodze, naprawy nieświecącej lampy, po konieczność budowy ścieżki rowerowej, poprawy estetyki miasta, czy sprawy związane z bezpieczeństwem publicznym.

www.PotrzebyObywateli.pl

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022