Poseł Bukowiec: „Morawiecki kompromituje się coraz bardziej”

-

Premier Mateusz Morawiecki kompromituje się coraz bardziej – uważa poseł ziemi bocheńskiej Stanisław Bukowiec (Porozumienie). W taki sposób parlamentarzysta skomentował w mediach społecznościowych skrytykowanie przez prezesa rady ministrów… rządowego Polskiego Ładu.

Słowa, które odbijają się szerokim echem w mediach, Mateusz Morawiecki wypowiedział w ramach podcastu „Przygody Przedsiębiorców”. Szef rządu został poproszony o ocenę funkcjonowania reformy podatkowej i przyznał, że jest ona zła:

– Źle oceniam, ponieważ pewne kwestie nie zostały we właściwy sposób ocenione. Przede wszystkim mitręga po stronie księgowej. Księgowi, przedsiębiorcy, wszyscy, którzy muszą rozliczać podatki swoje, pracowników, mają prawo do prostoty, do uproszczenia tego systemu i to jest dzieło, które jest przed nami – zapowiedział premier.

Stanisław Bukowiec komentując tę wypowiedź przypomniał okoliczności wyrzucenia z rządu jego partii:

– Mateusz Morawiecki kompromituje się coraz bardziej. Wprowadził Polski Ład, teraz się od niego odcina, a w tamtym roku wyrzucając Jarosława Gowina i Porozumienie z rządu argumentował to właśnie naszym sprzeciwem wobec Polskiego Ładu. A po Małopolsce dalej jeżdżą samochody reklamujące ten bubel… – napisał poseł wklejając stosowne zdjęcie.

Zobacz też: Poseł Bukowiec w Sejmie o porażce Polskiego Ładu: „Jesteście odporni na argumenty ekspertów” – WIDEO

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

listopad, 2022