Zarzuty dla byłego wójta i byłej skarbniczki gminy Łapanów

-

Byłego wójta Łapanowa Roberta R. oraz byłą skarbniczkę gminy Barbarę M. prokuratura oskarża w związku z nieprawidłowościami w rozliczeniach finansowych i poświadczeniem nieprawdy w dokumentach. O sprawie informuje dziś „Gazeta Krakowska”.

Jak przekazał dziennik, zawiadomienie do prokuratury złożyła w 2018 roku Regionalna Izba Obrachunkowa, która skontrolowała wówczas finanse gminy i dopatrzyła się szeregu niezgodności z prawdą w sprawozdaniach finansowych oraz w wieloletniej prognozie finansowej.

– Sprawozdania finansowe sporządzano nierzetelnie pod względem formalnym i merytorycznym, wykazując w nich kwoty niezgodne ze stanem księgowym. Wójt sygnował te wadliwe sprawozdania swoim podpisem – wyjaśnia w rozmowie z „GK” prokurator Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. Do zaniedbań miało dochodzić w latach 2014-2018.

Śledztwo trwało prawie 4 lata, ostatecznie w lutym bieżącego roku byłemu wójtowi i byłej skarbniczce postawiono zarzuty, a w maju akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Bochni. Na razie nie wyznaczono terminu pierwszej rozprawy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023