Zmarł Wiesław Panek – wieloletni prezes Oddziału PTTK w Bochni

-

W piątek 1 lipca po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Wiesław Panek – wieloletni prezes bocheńskiego oddziału PTTK. Miał 65 lat.

Wiesław Panek był członkiem Zarządu bocheńskiego Oddziału PTTK nieprzerwanie od roku 1978. Od roku 1989 pełnił przez 33 lata funkcję jego Prezesa. W Oddziale PTTK w Bochni dał się poznać jako bardzo dobry organizator wielu imprez turystycznych oraz jako osoba budząca zaufanie i szacunek. Był inicjatorem i wykonawcą wielu przedsięwzięć turystycznych podejmowanych przez nasz Oddział.

Jego umiejętności organizacyjne pozwoliły przez tak długi okres skutecznie prezesować naszemu Oddziałowi, który mimo wielu trudności (szczególnie finansowych) wciąż jest ważnym elementem bocheńskiej turystyki.

Posiadał państwowe uprawnienia pilota wycieczek i przewodnika beskidzkiego. Jako przewodnik prowadził wiele wycieczek górskich. Ich uczestnicy zapamiętali Go jako osobę niezwykle uczynną i serdeczną, a wędrując z Nim górskimi szlakami zawsze czuli się bezpiecznie. Swoim doświadczeniem turystycznym i przewodnickim chętnie dzielił się z innymi.

Za działalność w Towarzystwie został wyróżniony m.in. Srebrną i Złotą Odznaką Honorową PTTK, tytułem honorowym „Zasłużony Przewodnik PTTK” oraz resortową odznaką honorową „Za zasługi dla Turystyki”.

Zarząd Oddziału PTTK w Bochni


Msza św. żałobna odprawiona zostanie w Bazylice Mniejszej pw. św. Mikołaja w Bochni w czwartek
7 lipca o godzinie 10:00, po czym Zmarły odprowadzony zostanie na miejsce spoczynku na cmentarzu przy ul. Orackiej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023