Uczestnicy warsztatów orkiestrowych wystąpili w amfiteatrze

-

W niedzielę w amfiteatrze w Parku Uzbornia w Bochni świetny koncert dali dzieci i młodzież uczestnicząca w warsztatach orkiestrowych przeprowadzonych w Miejskim Domu Kultury w Bochni przez Wojciecha Zwierniaka.

Trzydniowe Rozrywkowe Warsztaty Orkiestrowe okazały się propozycją trafioną w oczekiwania młodych muzyków, grających głównie na skrzypcach, ale też wiolonczeli, flecie, trąbce, instrumentach perkusyjnych, gitarze. Wzięło w nich udział 28 osób – także wokalistki.

Przed rozpoczęciem zajęć uczestnicy otrzymali nuty, aby przygotowywać się samodzielnie, bowiem w trakcie trzydniowych warsztatów nauczyli się wspólnie wykonywać aż 8 utworów.

Wojciecha Zwierniaka w pracy z poszczególnymi grupami wsparli Monika Wojciechowska (wokalistki), Michał Zwierniak (gitarzystki) i Jakub Adamczyk (skrzypce).

Podczas wspomnianego koncertu młodzi orkiestranci, wsparci starszymi kolegami z Orkiestry Baczków, wykonali utwory: „Człowieka syn” (z animacji „Tarzan”), „Ale jazz” (sanah), „Miłość rośnie wokół nas” (z filmu „Król lew”), „Watermelon Man” (standard jazzowy Herbiego Hancocka), „Nie bój się chcieć” (z bajki „Zwierzogród”), „Kolorowe dzieci” (Majki Jeżowskiej), „Sto” (Sound’n’Grace), „Każdy chciałby tak mieć” (z bajki „Zaplątani”).

Występ spotkał się z żywiołową reakcją publiczności, na bis wspólnie wyśpiewano i wyklaskano piosenkę Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci”. Wakacyjna propozycja warsztatowa w roku szkolnym zmieni się w regularne zajęcia orkiestrowe prowadzone przez Wojciecha Zwierniaka w Miejskim Domu Kultury.

Szczegółów należy szukać we wrześniu na stronie internetowej domu kultury oraz na łamach „Kroniki Bocheńskiej”, w której wakacyjnym wydaniu (w kioskach będzie dostępny 15 lipca) znajdzie się także obszerna fotorelacja z niedzielnego wydarzenia.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X