Niepołomice. Kolejne obiekty w gminie korzystają ze słonecznej energii

-

Na trzech kolejnych budynkach należących do spółki Infrastruktura Niepołomice pojawiły się instalacje fotowoltaiczne. Inwestycja objęła główną siedzibę spółki w Niepołomicach oraz oczyszczalnie ścieków w Zabierzowie Bocheńskim oraz Woli Zabierzowskiej.

– Projekt wymagał sporo pracy, zarówno na etapie przygotowań, jak i samej realizacji, ale dzięki temu udało nam się zainstalować wydajne i wysokiej jakości panele, które powinny posłużyć długie lata – przyznaje Jakub Bednarz, Inspektor w Dziale Oczyszczania Ścieków, nadzorujący realizację projektu.

To kolejna tego typu instalacja na gminnych obiektach. Podobne panele istnieją już na krytej pływalni i oczyszczalni ścieków Podłęże-Zachód.

Montaż instalacji fotowoltaicznych pozwoli na obniżenie kosztów utrzymania obiektów. To szczególnie istotne w dobie rosnących rachunków za energię elektryczną i szukania oszczędności. Niepołomiccy urzędnicy zwracają jednak uwagę, że to także element dbania o stan środowiska naturalnego.

Moc każdej zainstalowanej instalacji fotowoltaicznej wynosi 39,44 kWp. Ze względu na specyfikę obiektów, instalacje zostały zamontowane zarówno na dachach budynków jak i na gruncie.

Środki na inwestycję pochodziły z projektu Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski, realizowanego w oparciu o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023