🇵🇱🇺🇦 Zbiórka darów dla rannych żołnierzy – akcja trwa. Co jest potrzebne?

-

Miejski Dom Kultury wraz z ukraińsko-kanadyjskim małżeństwem Irą i Johnem Semeniuk kontynuuje zbiórkę ubrań i akcesoriów dla rannych żołnierzy przebywających w szpitalach w Charkowie. 

Pierwsze przekazane przez Was dary Ira i Johnny odebrali z domu kultury 8 lipca. Wkrótce trafią one do charkowskich szpitali. Co ciekawe, poza ubraniami, pościelą i ręcznikami, znalazły się wśród nich profesjonalne akcesoria wojskowe i… rysunek podarowany najprawdopodobniej przez mieszkającego w Bochni chłopca.

O wysłaniu części paczek do Charkowa Ira poinformowała wczoraj na Instagramie, załączając stosowne zdjęcie:

O małżeństwie, które wyszło z propozycją zbiórki, pisano w czerwcowym numerze Kroniki Bocheńskiej: – „Ona jest Ukrainką, on Kanadyjczykiem. Mają dwoje synów, są nauczycielami w międzynarodowej szkole w Kijowie prowadzonej przez amerykańską ambasadę. Od niedawna mieszkają w Bochni, a kolejne dni spędzają, zamawiając i kupując artykuły potrzebne ukraińskiej armii i tym, którzy w wyniku ostrzałów stracili dach nad głową. O pomocy, jaką Ira i John Semeniuk ślą z Polski do Ukrainy, powinien dowiedzieć się każdy bochnianin. Potrzeb jest dużo. – Cel pomocy się zawsze znajdzie, wystarczy wyrazić chęć – przekonuje Ira”.

Potrzeba przede wszystkim:

  • nowej męskiej bielizny,
  • nowych męskich skarpet,
  • nowych ręczników (średniej wielkości).

Wciąż przynosić można:

  • męskie T-shirty (nowe i używane),
  • męskie krótkie spodnie dresowe,

pościel (140 na 200 cm).

Ubrania można podarować w rozmiarach: M, L, XL.

Przedmioty należy zostawiać w sekretariacie MDK w godzinach od 8. do 16. lub przed seansami w kasie kina Regis.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023