Bochnia. Nauczyciel ZS Nr 1 zwolniony. Uważa, że to z powodów politycznych

-

O sprawie poinformowało w sobotę Radio ZET. W rozmowie z dziennikarzem stacji Wojciech Pietras przekonuje, że został zwolniony z powodu prowadzonej działalności politycznej i przynależności do Platformy Obywatelskiej oraz uderza w kurator oświaty Barbarę Nowak.

Jak przekazało Radio ZET, nauczyciel dostał wypowiedzenie po negatywnej ocenie jego pracy, przygotowanej przez kuratorium oświaty i podpisanej przez małopolską kurator Barbarę Nowak. Nauczyciel skomentował to następująco: – Byłem ostrzegany, że jak pani kurator Nowak dowie się, że ma do czynienia z człowiekiem Platformy Obywatelskiej, a na nią słowa PO działają jak płachta na byka, będzie robiła wszystko, żeby tę ocenę obniżyć maksymalnie. No i to zrobiła.

Radio ZET poinformowało, że kuratorium nie chce komentować szczegółów sprawy, wskazując, że „są to kwestie pracownicze pomiędzy nauczycielem a dyrektorem szkoły”. Z kolei dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bochni Jan Balicki również odmówił komentarza powołując się na ustawę o ochronie danych osobowych.

Stacja przekazała, że nauczyciel zaskarżył w sądzie pracy decyzję o zwolnieniu go ze szkoły i zamierza udowodnić, że „ocena jego pracy została sfałszowana merytorycznie”. On sam w mediach społecznościowych dorzucił jeszcze: – Postaram się udowodnić przed Sądem Pracy że nadal zasługuję na pracę w edukacji dyrektorowi Janowi Balickiemu i kurator Barbarze Nowak. Potem przyjdzie czas na spotkanie z tymi osobami przed Sądem Cywilnym.

W materiale Radia ZET (który cytowany jest już przez inne ogólnopolskie media) Wojciech Pietras przedstawiony został jako „szef miejscowych struktur Platformy Obywatelskiej”. Tę informację dementuje jednak Krzysztof Nowak, który kieruje PO w całym powiecie bocheńskim: Pan Wojciech Pietras od kilku miesięcy nie pełni w bocheńskich strukturach PO żadnej funkcji partyjnej. W jego sprawie dalej toczy się wewnętrzne postępowanie. Zwolnienia go ze stanowiska nauczyciela w jednej z bocheńskich szkół, z uwagi na jego osobisty charakter, nie zamierzamy komentować.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023