Złodziej 8 razy ukradł paliwo ze stacji benzynowych w Kłaju i Niepołomicach

-

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach wspólnie z kryminalnymi Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wytypowali i zatrzymali 30-letniego mieszkańca Wieliczki, który w okresie od maja do lipca ośmiokrotnie okradł stacje paliw posługując się „lewymi” tablicami rejestracyjnymi.

Od maja do lipca na stacji  benzynowej na terenie gminy Kłaj oraz na stacji w Niepołomicach nieznany sprawca dokonał w sumie 8 kradzieży paliwa. Mężczyzna podjeżdżał samochodem kombi, tankował olej napędowy do baku oraz kanistrów, po czym odjeżdżał nie płacąc.

Ukradł w ten sposób 1550 litrów o wartości około 12 tys. złotych.

Dochodzenie w tej sprawie wszczął komisariat w Niepołomicach. Postępowanie było utrudnione gdyż pojazd posiadał zagraniczne numery rejestracyjne. Jednak funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach wspólnie z  kryminalnymi z Wieliczki wytypowali sprawcę i zatrzymali go 12 lipca.

Okazało się, że to 30-letni mieszkaniec Wieliczki, który… posiada orzeczony zakaz prowadzenia pojazdu a podczas kradzieży na swój samochód, zarejestrowany w Polsce, zakładał zagraniczne (szwedzkie) tablice rejestracyjne niewiadomego pochodzenia.  

13 lipca zatrzymanemu przedstawiono łącznie 16 zarzutów. 8 z nich dotyczyło kradzieży paliwa a 8 niestosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonych sądowym wyrokiem. Przestępstwa kradzieży podejrzany dopuścił się w warunkach tzw. recydywy zatem grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za wykroczenia, polegające na użytkowaniu pojazdu z nieodpowiednimi tablicami rejestracyjnymi. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023