Policja zatrzymała 4 grafficiarzy. Straty oszacowano na ok. 25 tys. zł

-

Czterech młodych mężczyzn zatrzymali brzescy policjanci, którzy od stycznia do marca br. na terenie Brzeska oraz okolicznych miejscowości malowali na budynkach farbą w sprayu graffiti o treści tzw. pseudokibicowskiej. Za niszczenie mienia grozi im do 5 lat więzienia.

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku od stycznia do marca 2022 roku otrzymała szereg zgłoszeń, które dotyczyły pomalowanych farbą w sprayu elewacji budynków użyteczności publicznej, bloków mieszkalnych, czy wiat przystankowych. Do incydentów dochodziło na terenie całego powiatu brzeskiego, a namalowane graffiti miało treść pseudokibicowską – poinformowała brzeska policja.

W wyniku intensywnie podjętych czynności wykrywczych, funkcjonariusze ustalili personalia sprawców. To czterej mężczyźni, mieszkańcy powiatu brzeskiego, w wieku 16, 18, 21 i 26 lat, którzy usłyszeli łącznie 27 zarzutów – przekazali policjanci.

Wszyscy odpowiedzą za uszkodzenie mienia. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może także nakazać naprawienie powstałych szkód. Wobec jednego z zatrzymanych materiały wyłączono do sądu rodzinnego i nieletnich, który podejmie dalsze decyzje w jego sprawie.

Łączna wartość strat jakie powstały w wyniku nanoszenia graffiti oszacowano na około 25 000 zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X