R e k l a m a

Kopalnia Soli Bochnia zainaugurowała obchody dnia św. Kingi – ZDJĘCIA

-

W piątek Kopalnia Soli Bochnia rozpoczęła obchody święta swojej patronki. Uroczystości zainaugurowali prezes kopalni Zygmunt Dobrowolski, burmistrz Bochni Stefan Kolawiński oraz starosta bocheński Adam Korta, którzy złożyli kwiaty przed pomnikiem św. Kingi i Bolesława Wstydliwego w sąsiedztwie szybu Sutoris.

Pracownicy bocheńskiej żupy o godz. 12:00 zgromadzili się w sercu kopalni, kaplicy św. Kingi, w której od 23 czerwca 2016 r. znajdują się relikwie świętej. W intencji pracowników kopalni i ich rodzin została odprawiona msza święta pod przewodnictwem ks. prałata Ryszarda Podstołowicza. W uroczystościach wzięła również udział Orkiestra Górnicza Kopalni Soli Bochnia.

Obchody Dnia Świętej Kingi potrwają do 24 lipca. W niedzielę kontynuując wieloletnią tradycję, bocheńscy górnicy wyruszą z pielgrzymką do Klasztoru Sióstr Klarysek w Starym Sączu. Górnicy oraz Orkiestra Górnicza Kopalni Soli Bochnia wezmą udział w sumie odpustowej odprawianej przy ołtarzu polowym starosądeckiego sanktuarium.

Turyści, którzy 24 lipca odwiedzą najstarszą kopalnię soli w Polsce mogą wybrać opcję zwiedzania według specjalnie na ten dzień napisanego scenariusza „Białe złoto – Dar Księżnej Kingi”. Bilety można zakupić w kasie kopalni bezpośrednio przed zjazdem lub z wyprzedzeniem przez system sprzedaży on-line. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Najstarsza Kopalnia Soli w Polsce obchody Dnia Świętej Kingi zakończy razem z mieszkańcami Bochni. Od godz. 15:15 rozpoczną się zjazdy dla mieszkańców, którzy posiadają bezpłatne bilety, przekazane przez prezesa Kopalni Soli Bochnia na ręce burmistrza Bochni z prośbą o rozdystrybuowanie ich wśród mieszkańców. Przypomnijmy, że 250 wejściówek rozeszło się w godzinę – nasze wideo TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024