Policyjny pies służbowy znalazł na spacerze krzak konopi indyjskich

-

Policyjny pies służący w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni pokazał w ostatnim czasie, że policjantem jest także w czasie wolnym. Owczarek belgijski wyszkolony do wyszukiwania narkotyków, wyszedł ze swoim policyjnym przewodnikiem na spacer. Bardzo dobre przeszkolenie oraz doskonały węch doprowadziły czworonoga w pobliski las, a tam do krzaka konopi indyjskich.

W czwartkowe popołudnie policyjny przewodnik psa zabrał na krótki spacer owczarka belgijskiego, z którym współpracuje i nad którym sprawuje codzienną opiekę. Kilkuletni czworonóg, który w zakładzie kynologii policji w Sułkowicach został wyszkolony pod kątem wyszukiwania narkotyków, najwidoczniej poczuł zapach, na który został nauczony reagować.

Zwierzę, które było bardzo spokojne, nagle zaczęło zachowywać się tak, jak z reguły reaguje kiedy wyczuje zapach lub obecność narkotyków. Owczarek belgijski zaczął ciągnąć smycz w okolice znajdującego się w rejonie masywu leśnego. Po około 50 metrach zwierzę wraz ze swoim przewodnikiem dotarli do zielonego krzaka mierzącego około 2 metry.

Pies w charakterystyczny dla siebie sposób zasygnalizował przewodnikowi zakończenie poszukiwań, a policjant mając uzasadnione podejrzenie, że odnaleziony przez owczarka belgijskiego krzak to marihuana powiadomił oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Krzak został zabezpieczony, a policjanci będę teraz ustalać kto go zasadził.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023