W weekend Święto Ziemi Gdowskiej. Wystąpią m.in. Czadoman i Feel

-

Czadoman, Feel, Immersja, Atrament, DJ D-Wave z Energy 2000 – w rytm ich muzyki będą się bawić uczestnicy tegorocznego Święta Ziemi Gdowskiej. Dwudniowa impreza odbędzie się 6 i 7 sierpnia na Błoniach na Zarabiu w Gdowie.

Z okazji 750-lecia lokacji Gdowa zaplanowano uroczysty korowód z udziałem mieszkańców gminy, zaproszonych gości, władz i organizacji. Na to wydarzenie zaprasza gospodarz gminy – wójt Zbigniew Wojas.

Formowanie korowodu rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16:00 przy Targowisku „Mój Rynek”, gdzie uczestnicy otrzymają gadżety lokacyjne. Następnie przy akompaniamencie Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów oraz brazylijskich rytmach Krakowskiej Formacji Batucadowej „Sorrir Por Favor” wspólnie przemaszerują ulicami Łapanowską oraz Spacerową na Zarabie, gdzie o godzinie 17:00 wszystkim obecnym zostanie wykonane historyczne, pamiątkowe zdjęcie z drona.

Dwudniowa impreza wypełniona będzie atrakcjami zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00 programem artystycznym dla dzieci, występem drużyny pluszowych maskotek – Kosmokwaków, na najmłodszych czekać będzie także Wesołe Miasteczko. Po pokazach tańca nowoczesnego i kickboxingu, zaplanowano występ zespołu Immersja, po którym o godzinie 21:00 wystąpi gwiazda wieczoru – Czadoman. Z kolei od godziny 22. na Dance Party zaprosi DJ Wave z Energy 2000. Dyskoteka „pod gwiazdami” potrwa do godz. 2:00.

W niedzielę świętowanie rozpocznie się od powitania o godzinie 17:00 na Zarabiu w Gdowie uroczystego korowodu oraz wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Po powitaniu gości nastąpi wręczenie aktu lokacji Gdowa i zostaną wręczone pamiątkowe medale okolicznościowe oraz rozdane nagrody w konkursie na „Pocztówkę z Gdowa”. O godzinie 18:00 zaplanowano występ Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów, a po nim wspólną zabawę z zespołem Atrament. Gwiazda wieczoru – Feel – wystąpi o godzinie 20:00. Podobnie jak w sobotę, DJ Wave zaprosi na Dance Party, które potrwa do północy.

Jak co roku czekać będzie wiele atrakcji: wesołe miasteczko, warsztaty i animacje dla dzieci, stoiska promocyjne, gastronomiczne i handlowe.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie oraz „Solny Catering”. Partnerami Zakład Gospodarki Komunalnej w Gdowie Sp. z o.o., OSP Gminy Gdów, Klub Sportów Walki Baca K-1 Gdów.

Serdecznie zapraszamy na Święto Ziemi Gdowskiej na Zarabiu oraz Korowód. Tegoroczna edycja podobnie jak poprzednia pełna będzie muzyki i smakołyków, a przygotowane atrakcje uświetnią uroczystości związane z lokacją Gdowa! Szczegóły na plakacie. Aby ułatwić zaparkowanie w tych dniach samochodu, przygotowano grafikę ukazującą lokalizację parkingów w Gdowie – przekazali organizatorzy.

Link do wydarzenia na Facebooku TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022