R e k l a m a

Posłowie Lewicy w Brzesku. „Ludzie mówią: po prostu pogońcie PiS”

-

W czwartek posłowie i posłanki Lewicy odwiedzili Brzesko, by rozmawiać z mieszkańcami w ramach objazdu powiatów pod hasłem „Bezpieczna Rodzina”. W sąsiedztwie Galerii Odyseja rozdawano przechodniom gadżety, zorganizowano też krótki briefing prasowy.

– Jedno można powiedzieć o PiS-ie na pewno po tych siedmiu latach: nauczył się korzystać z uroków władzy. Nauczył się tego, jak można z władzy żyć wygodnie. Dzisiaj nie rozwiązuje problemów Polaków, tylko ma jeden zasadniczy problem: jak zachować władzę – mówił małopolski poseł Lewicy Maciej Gdula.

Parlamentarzysta wskazywał, że „to nie jest odpowiedź na trudne czasy w jakich żyjemy” i przekonywał, że „Lewica ma konkretne rozwiązania”, bo „takie rozwiązania powinna mieć każda władza, która jest zaradna i przejmuje się tym, jak żyje się ludziom”.

– My się od ludzi nie odgradzamy barierkami, nie zapraszamy do zamkniętych sal. Spotykamy się z ludźmi na ulicach, bo chcemy usłyszeć jak im się żyje i opowiedzieć jakie mamy propozycje, żeby ulżyć ich budżetowi – zaznaczył. W tym kontekście wspomniał m.in. o darmowych dla dzieci przejazdach komunikacją publiczną w wakacje, konieczności podwyżek („ale nie dla polityków, tak jak chciało do niedawna PiS, ale w sferze budżetowej: dla nauczycieli, pracowników sądów, urzędników”) oraz waloryzacji emerytur.

– Jarosław Kaczyński jedno opanował na pewno: dzielenie Polaków. Nawet jak daje ludziom pieniądze na ogrzewanie, to robi tak, żeby ludzie się podzielili: żeby ci, którzy dostali węgiel jakoś źle myśleli o tych, którzy ogrzewają gazem, a ci którzy ogrzewają gazem, żeby krzywo patrzyli na tych, którzy mają piec węglowy – mówił poseł Maciej Gdula.

– Ludzie w naszym przekonaniu doskonale rozumieją, że potrzebna jest zupełnie inna władza na te czasy – władza, która ma konkretne rozwiązania, która jest zaradna, która np. nie wyprzedaje węgla tak jak zrobił to PiS (od listopada 3 mln ton). My mamy rozwiązania, chcemy aby w Polsce odnajdywali się inni, nie stawiamy na podziały, stawiamy na współpracę i różnorodność. Myślę, że ludzie już niedługo to docenią i po prostu pogonią PiS od władzy – podsumował.

Brzesko było 58 miejscowością w Polsce odwiedzoną w ramach akcji „Bezpieczna Rodzina”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc